Nowy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej

02-01-2020

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Od dziś działa w Kielcach nowy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Mieści się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 65 w budynku Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, w pokoju nr 2. Lokal jest dostosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Powstał w  miejsce zamkniętego w dniu 31 grudnia 2019 r. punktu przy ul. Miodowej.

Zakres działalności zmienił od tego roku Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Młodej 28, gdzie obecnie działa Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje porady z zakresu m.in. zabezpieczenia społecznego, zadłużenia czy sprawy mieszkaniowe.  W zakresie usług jest również, wprowadzona od tego roku, nieodpłatna mediacja, prowadzona przez mediatora pomiędzy stronami dążącymi do polubownego rozwiązania sporu.

W Kielcach działa 7 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Ich lista wraz z danymi teleadresowymi i godzinami pracy dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po telefonicznym umówieniu terminu wizyty pod numerem: 41 36 76 703. Telefoniczne umawianie wizyt: poniedziałek - piątek (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godz. 7:30 - 15:30.