Zielone tablice dla pojazdów elektrycznych i z napędem wodorowym

07-01-2020

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 8 lipca 2019 roku dotyczącym zmian w rozporządzeniu w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów oraz wymagań do tablic rejestracyjnych od 1 stycznia 2020 roku wszystkie nowo rejestrowane samochody elektryczne, motocykle lub motorowery, a także pojazdy napędzane wodorem otrzymują tablice rejestracyjne z wytłoczonym numerem rejestracyjnym w kolorze czarnym na zielonym tle.

O tablice wg. nowego wzoru mogą wnioskować też właściciele w/w pojazdów, których tablice rejestracyjne wydawane były na podstawie wcześniejszych przepisów (tablice rejestracyjne wydane na podstawie tych przepisów zachowują ważność).

Aktualnie w mieście zarejestrowanych jest nieco ponad sześćdziesiąt motocykli i skuterów oraz 53 samochody elektryczne.