Od 1 kwietnia nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

08-01-2020

Zgodnie z Uchwałą nr XXIV/448/2019 Rady Miasta Kielce z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie wyboru metody obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego poz. 5380 z dnia 24 grudnia 2019 r., Prezydent Miasta Kielce informuje, iż od 1 kwietnia 2020 r. obowiązywać będą nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w następującej wysokości:

1.       14 złotych za 1 osobę zamieszkującą daną nieruchomość w przypadku, gdy odpady są zbierane  i odbierane w sposób selektywny,

2.       28 złotych za 1 osobę zamieszkującą daną nieruchomość w przypadku, gdy odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

O wysokości opłaty obowiązującej od 1 kwietnia 2020 r. mieszkańcy zostaną poinformowani w zawiadomieniu o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Za pierwszy kwartał 2020 r. mieszkańcy wnoszą opłatę w dotychczasowej wysokości.