Pierwsze spotkanie Kieleckiej Rady Kobiet

09-01-2020

W dniu 8 stycznia br.  w Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie Kieleckiej Rady Kobiet, które rozpoczęła Zastępca Prezydenta Bożena Szczypiór. Na spotkaniu członkinie Rady wybrały swoją przewodnicząca - Aleksandrę Klusek - Gębską oraz przedyskutowały plany na najbliższą przyszłość.

Kielecka Rada Kobiet będzie zajmować się między innymi takimi sprawami jak: diagnozowanie potrzeb kobiet i rodzin w mieście, podejmowanie działań na rzecz szeroko rozumianego równouprawnienia, inicjowanie, współorganizowanie i  wspieranie akcji oraz imprez o charakterze społecznym, współpraca z innymi podmiotami, stowarzyszeniami w zakresie dotyczącym spraw kobiet.

W skład Kieleckiej Rady kobiet wchodzą:  Renata Irska, Joanna Laskowska, Aleksandra Klusek - Gębska, Krystyna Kuzincow, Barbara Biskup, Paulina Forma, Karolina Wieczorek - Poniewierska, Monika Zakrzewska, Agnieszka Biskupska, Kamila Kępczyńska - Kaleta, Iwona Wielgus, Marlena Zimnicka, Magdalena Szwarc - Gajda, Anna Tłuszcz, Magdalena Węgrzyn.

Rada będzie współpracować z Prezydentem Miasta jako zespół konsultacyjny i opiniotwórczy.