Noworoczna Wokalna Bitwa Morska w DŚT

10-01-2020
Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Zielińskiego w Kielcach zaprasza 11 stycznia na 11. Noworoczną Wokalną Bitwę Morską „Rewanż dekady” czyli „KLANG” kontra „BANANA BOAT”. Początek o godz. 17.00. Pierwsza szantowa „Bitwa na głosy” odbyła się w 2010 r. Na scenie pojawiły się wówczas zespoły „Klang” i „Banana Boat”, wyśmienite składy śpiewające a capella. Był to niezapomniany koncert pełen znakomitego śpiewu i błyskotliwych żartów. Po dziesięciu latach dochodzi do ponownego pojedynku.

„Klang” to zespół pochodzący z Rzeszowa, od lat zajadle walczący wielogłosowo o dostęp swojego miasta do morza. „Banana Boat” to sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej.