Kieleccy licealiści zmierzą się w debatach

13-01-2020

Młodzież z kieleckich liceów bierze udział w 5. edycji ogólnopolskiego projektu DeBBaty. Projekt łączy w sobie turniej debat oksfordzkich oraz cykl profesjonalnych szkoleń dla uczniów. Pomysłodawcą inicjatywy jest samorząd studentów SGH w Warszawie. Patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W tegorocznej edycji projektu DeBBaty udział bierze 12 polskich miast, są to: Kielce, Opole, Wrocław, Bielsko-Biała, Suwałki, Radom, Lublin, Rzeszów, Katowice, Olsztyn, Toruń oraz Łódź. W sumie na etapie regionalnym w przedsięwzięciu uczestniczy ponad 200 licealistów. W Kielcach jest to 16 uczniów z czterech liceów: II LO, IV LO, VI LO oraz Liceum Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z Forum Rozwoju Młodych i Fundacją Nowy Głos.

Inicjatywa ma na celu propagowanie kultury wypowiedzi i chęci samorozwoju. Uczniowie biorący udział w debatach wzmacniają swoją kulturę dyskutowania, umiejętności wystąpień publicznych, argumentacji i współpracy z innymi. - DeBBaty to idealna okazja na rozwinięcie umiejętności miękkich, nauczenie się zarządzać projektami oraz zorganizowanie wydarzenia w innym mieście - podkreśla Tymoteusz Gąsiorowski, koordynator projektu.

W każdym z miast organizowane są dwudniowe eventy, na które składają się turnieje eliminacyjne oraz szkolenia zakresu m.in. zarządzania projektami, autoprezentacji czy obsługi narzędzi graficznych. Projekt wieńczy Wielki Finał w SGH w Warszawie, gdzie do rywalizacji stają najlepsze zespoły wyłonione podczas etapów regionalnych.

Kielecki turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 16-17 stycznia w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej.