Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Blanka, Oskar i Olaf. Trojaczki z Kielc za kilka dni zostaną wypisane do domu

Zdjęcia sprzed 40 lat na niezwykłej wystawie w Kielcach

(2020-07-03)

Budowa dworca autobusowego na finiszu. Ogłoszono przetarg na wynajem lokali

Raport o stanie gminy Kielce za 2019 rok

Od 7 lipca wracają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej oddane do użytku

(2020-07-01)

Kontrolerzy ZTM i strażnicy miejscy przypominają pasażerom o zasłanianiu nosa i ust

(2020-06-29)

Lato w Mieście 2020

(2020-06-25)

Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu - ITV Kielce
(2020-06-23)

Cennik opłat za przyjmowanie odpadów do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku

13-02-2020

Do czasu zakończenia czynności związanych z utworzeniem Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami, wprowadzona zostanie regulacja opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej świadczone przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami sp. z o.o. - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku.

Stosowne zarządzenie w dniu 10 lutego 2020 roku podpisał Prezydent Miasta Kielce. Treść zarządzenia. Zarządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jego ogłoszenia.

Cennik jest zgodny z treścią załącznika do projektu uchwały, który uzyskał pozytywną opinię Rady Miasta Kielce na ostatniej sesji. Zestawienie zawiera zróżnicowanie opłat dla Miasta Kielce oraz pozostałych podmiotów. Miasto Kielce, jako założyciel i jedyny udziałowiec spółki, otrzymało najniższe stawki.

- Intencją naszych działań, zmierzających do utworzenia Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami jest to, by wszyscy partnerzy mogli współpracować na jednakowych, równych zasadach. Także w zakresie wysokości opłat za odbiór odpadów. W chwili obecnej, patrząc na rosnące koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także dobro mieszkańców Kielc, będących jedynymi właścicielami spółki, cennik musiał ulec zmianie, co wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Kieleckiego przyjęli ze zrozumieniem - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Rozpoczęcie prac zmierzających do utworzenia Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami jest efektem porozumienia władz Miasta Kielce oraz Gmin Powiatu Kieleckiego.

Celem związku będzie wykonywanie wspólnych zadań w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi, w tym współfinansowanie inwestycji niezbędnych do rozwoju. Przystąpienie gmin do MZGO spowoduje, że staną się one równoważnymi partnerami dla Miasta Kielce i będą współodpowiedzialne prawnie oraz finansowo za gospodarkę odpadami.