Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Zobacz również:

Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

99 procent rabatu dla restauratorów za uruchomienie ogródka letniego

14-05-2020

Tylko 1 grosz, za 1 metr kwadratowy, za jeden dzień działalności. Kieleccy przedsiębiorcy skorzystają ze zniżek na otwarcie letnich ogródków.

W ten sposób miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom restauratorów. W związku z obecną sytuacją i stanem epidemii, ich działalność została w mocny sposób ograniczona. Każdy dzień zamrożenia, przynosił kolejne straty.

- Teraz wiemy, że od 18 maja będą mogli wznowić swoją działalność w restauracjach oraz w swoich ogródkach zewnętrznych. W związku z tą sytuacją prezydent Kielc wystąpił z propozycją obniżki, znacznej bo 99% na prowadzenie ogródków letnich w naszym mieście – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Projekt uchwały w tej sprawie prezydent Kielc Bogdan Wenta przedstawił Radzie Miasta, która obradowała 14 maja. Za przyjęciem zmian opowiedziało się 22 radnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. 99% rabat, obowiązywać będzie do końca października tego roku.

- Wierzymy, że dzięki temu, przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z takiej możliwości i nie wystawiali ogródka letniego w tym roku się na to zdecydują, a dzięki temu mieszkańcy Kielc będą mieli większy zakres miejsc, w których będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu – dodaje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W opinii władz miasta  potrzebne są szersze zmiany w regulacjach, dotyczących opłat, estetyki czy możliwości stworzenia kolejnych przestrzeni dla takiej działalności, również w okresie zimowym.

- Dlatego w Urzędzie Miasta został powołany specjalny zespół, który ma pracować nad wprowadzeniem konkretnych zmian, które będą obowiązywać w kolejnych latach. Tak, żeby liczba tych ogródków letnich została zwiększona, nie tylko w śródmieściu, ale w całym mieście – tłumaczy  Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W skład zespołu weszli dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UM Kielce, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg oraz menedżer centrum Kielc.

Do zadań zespołu będzie należeć m.in.

• dokonanie analizy dotychczasowych zasad urządzania, wyposażania i estetyki ogródków letnich, z uwzględnieniem ogródków funkcjonujących w sezonie zimowym i opracowanie projektu aktualizacji tych zasad
  • analiza dotychczasowych stawek opłat za zajęcie pasa drogowego oraz opracowanie projektu zmian, które zostaną przedstawione Radzie Miasta w postaci projektu uchwały
  • dokonanie wszechstronnej analizy możliwości urządzenia w Kielcach ulic typu "woonerf", w aspekcie związanych z nimi potencjalnych nowych stref ogródków gastronomicznych oraz wstępne wskazanie lokalizacji i warunków zagospodarowania ww. ulic