Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Projekt Budżetu Miasta na 2021 rok

Zobacz również:

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych
(2020-11-30)
Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

99 procent rabatu dla restauratorów za uruchomienie ogródka letniego

14-05-2020

Tylko 1 grosz, za 1 metr kwadratowy, za jeden dzień działalności. Kieleccy przedsiębiorcy skorzystają ze zniżek na otwarcie letnich ogródków.

W ten sposób miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom restauratorów. W związku z obecną sytuacją i stanem epidemii, ich działalność została w mocny sposób ograniczona. Każdy dzień zamrożenia, przynosił kolejne straty.

- Teraz wiemy, że od 18 maja będą mogli wznowić swoją działalność w restauracjach oraz w swoich ogródkach zewnętrznych. W związku z tą sytuacją prezydent Kielc wystąpił z propozycją obniżki, znacznej bo 99% na prowadzenie ogródków letnich w naszym mieście – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Projekt uchwały w tej sprawie prezydent Kielc Bogdan Wenta przedstawił Radzie Miasta, która obradowała 14 maja. Za przyjęciem zmian opowiedziało się 22 radnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. 99% rabat, obowiązywać będzie do końca października tego roku.

- Wierzymy, że dzięki temu, przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z takiej możliwości i nie wystawiali ogródka letniego w tym roku się na to zdecydują, a dzięki temu mieszkańcy Kielc będą mieli większy zakres miejsc, w których będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu – dodaje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W opinii władz miasta  potrzebne są szersze zmiany w regulacjach, dotyczących opłat, estetyki czy możliwości stworzenia kolejnych przestrzeni dla takiej działalności, również w okresie zimowym.

- Dlatego w Urzędzie Miasta został powołany specjalny zespół, który ma pracować nad wprowadzeniem konkretnych zmian, które będą obowiązywać w kolejnych latach. Tak, żeby liczba tych ogródków letnich została zwiększona, nie tylko w śródmieściu, ale w całym mieście – tłumaczy  Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W skład zespołu weszli dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UM Kielce, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg oraz menedżer centrum Kielc.

Do zadań zespołu będzie należeć m.in.

• dokonanie analizy dotychczasowych zasad urządzania, wyposażania i estetyki ogródków letnich, z uwzględnieniem ogródków funkcjonujących w sezonie zimowym i opracowanie projektu aktualizacji tych zasad
  • analiza dotychczasowych stawek opłat za zajęcie pasa drogowego oraz opracowanie projektu zmian, które zostaną przedstawione Radzie Miasta w postaci projektu uchwały
  • dokonanie wszechstronnej analizy możliwości urządzenia w Kielcach ulic typu "woonerf", w aspekcie związanych z nimi potencjalnych nowych stref ogródków gastronomicznych oraz wstępne wskazanie lokalizacji i warunków zagospodarowania ww. ulic