Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Projekt Budżetu Miasta na 2021 rok

Zobacz również:

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych
(2020-11-30)
Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

"Bilet otwarty", strefa relaksu, wodny plac zabaw i wiele innych propozycji KCK

19-05-2020

Kieleckie Centrum Kultury w oczekiwaniu na ponowne otwarcie, wychodzi z nową propozycją. „Bilet otwarty”, to szansa na obejrzenie sześciu, dowolnie wybranych koncertów, organizowanych od września do czerwca przyszłego roku. Lista propozycji jest długa, a specjalny karnet jest już do kupienia, za 300 złotych.

- Finansowo moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze, bo za 300 złotych mamy wartość sześciu koncertów, licząc średnio 100 złotych za bilet, to jest 600 złotych, czyli kupujemy bilety za pół ceny -  mówi Robert Wieczorek z Kieleckiego Centrum Kultury.

Z „Biletem otwartym”  Kieleckiego Centrum Kultury, najlepsze miejsca na widowni– gwarantowane.

- Chcemy Państwa związać z nami na dłużej, chcemy, żeby widzowie przychodzili na nasze wydarzenia, na Dużej czy na Małej Scenie - mówi Robert Wieczorek z Kieleckiego Centrum Kultury.

"Bilet otwarty", to element akcji „KULTURA OD NOWA”. Jej celem jest wsparcie różnych działań placówki i związanych z nią artystów w trudnym czasie pandemii. Choć centrum jest zamknięte, to jego pracownicy cały czas są aktywni - w sieci.

- Powstały fajne inicjatywy, fajne projekty, jak choćby cykl przedstawiania filmów związanych z Nurtem, a także zagadki z zakresu matematyki, biologii, języka polskiego czy historii sztuki – mówi Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Nie brakuje też pomysłów na nowe działalności wewnątrz i na zewnątrz. Jedną z inicjatyw jest ożywienie terenu wokół Kieleckiego Centrum Kultury.

- Myślimy o tym, żeby uruchomić tę strefę letnią czyli strefę rozrywki dla rodzin z dziećmi, strefę wypoczynku. Przygotowujemy podesty gdzie kielczanie będą mogli poćwiczyć, wydzielamy miejsca do leżenia czytania. Będą hamaki, kino letnie i scena – dodaje Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Zmienić może się również teren wokół fontann, gdzie latem być może powstanie wodny plac zabaw. Kieleckie Centrum Kultury ma też propozycję dla przedsiębiorców.

- Stąd apel, jeżeli mielibyście Państwo jakieś ciekawe projekty związane z animacjami dla dzieci, albo dysponujecie np. Food truckami, to zachęcamy do złożenia oferty - mówi Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Wewnątrz też sporo się dzieje. Czas chwilowego zawieszenia imprez Kieleckie Centrum Kultury wykorzystuje na remonty. Prace trwają w dużym i małym foyer, gdzie powstaje kawiarnia "Kubek Ciepłej Kultury".

I jeszcze ostatni akcent, pachnący i kolorowy. Jak co roku pracownicy placówki przygotowują piękne, kwietne dekoracje. Tym razem na balkonach Kieleckiego Centrum Kultury zawiśnie ponad 570 surfinii.