Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Blanka, Oskar i Olaf. Trojaczki z Kielc za kilka dni zostaną wypisane do domu

Zdjęcia sprzed 40 lat na niezwykłej wystawie w Kielcach

(2020-07-03)

Budowa dworca autobusowego na finiszu. Ogłoszono przetarg na wynajem lokali

Raport o stanie gminy Kielce za 2019 rok

Od 7 lipca wracają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej oddane do użytku

(2020-07-01)

Kontrolerzy ZTM i strażnicy miejscy przypominają pasażerom o zasłanianiu nosa i ust

(2020-06-29)

Lato w Mieście 2020

(2020-06-25)

Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu - ITV Kielce
(2020-06-23)

Konkurs literacki Próba ze spektaklu...

Żywot Człowieka Poćciwego - Konkurs Literacki odkrywający młode talenty pisarskie

22-05-2020

Fundacja Studio TM i Ośrodek Teatralno Edukacyjny im. M. Reja w Nagłowicach zapraszają do udziału w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pn.: „Żywot Człowieka Poćciwego…” .

Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat,  a jego celem -  popularyzacja twórczości młodzieży, wyszukiwanie nowych, młodych talentów literackich. Nadesłane prace muszą być własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 utwór w następujących gatunkach literackich: wiersz, proza, dramat (jednoaktowy). Tematyka dowolna - piszcie o tym, co jest dla was ważne, interesujące, intrygujące, inspirujcie się twórczością Mikołaja Reja, komentujcie otaczającą rzeczywistość. Najlepsze teksty posłużą do stworzenia scenariusza spektaklu performatywnego, wystawionego przez Teatry Fundacji Studio TM - Rejwach i Zbożowy.

Teksty, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, należy przesłać w formie elektronicznej na adres: konkurs.literacki.rej@gmail.com w terminie do 30 czerwca 2020 r.

Lista Laureatów zostanie opublikowana 15 lipca 2020 r. na stronie www.studio.tm, a także na stronie Konkurs Literacki „Żywot Człowieka Poćciwego” na facebook’u. W Konkursie Literackim „Żywot Człowieka Poćciwego” przewidziane są Nagrody - Grand Prix oraz I, II, III Nagroda w każdej grupie wiekowej (13-15 lat oraz 16-19).

- Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu na facebook’u „Żywot Człowieka Poćciwego”. Z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 wszystkie działania związane z V Edycją Konkursu Literackiego - Żywot Człowieka Poćciwego będą odbywały się drogą internetową. Finał Konkursu odbędzie się online - wybrane teksty zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Zbożowego i Rejwachu. Nagrody zostaną przesłane Laureatom pocztą. Serdecznie zapraszamy - informuje Zarząd Fundacji Studio TM i Dyrekcja Ośrodka Teatralno Edukacyjnego „OTE”.