Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Nieodpłatna pomoc prawna w czasie epidemii dla wszystkich

26-05-2020

Ustawa z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rozszerzyła krąg osób, które mogą korzystać teraz z nieodpłatnej pomocy prawnej.

-  Na czas trwania epidemii w Polsce zdjęty jest obowiązek składania oświadczeń przez wszystkich. Zarówno przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i przez każdą osobę fizyczną. W tym momencie udzielamy pomocy prawnej każdej osobie, która zgłosi takie zapotrzebowanie - informuje Magdalena Korus z Biura ds. Partycypacji Społecznej, Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Z powodu epidemii nie można umówić się na wizytę osobistą w jednym z Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. I choć prawnicy dyżurują normalnie, porad jest mniej.

- Zauważyliśmy, że od marca mniej ludzi korzysta z nieodpłatnej pomocy prawnej. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że wolą osobisty kontakt z mecenasem. Chcą porozmawiać, pokazać dokumenty, zapytać  - mówi adwokat Katarzyna Klimczak z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej prowadzonego przez Urząd Miasta Kielce.

Tymczasem pomoc prawna jest nadal świadczona, zmieniła się tylko forma realizacji tego rodzaju usługi. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i ci wszyscy, którzy chcą skorzystać z porad udzielanych w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej lub Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego, prowadzonych przez Miasto Kielce - mogą skorzystać z pomocy świadczonej na odległość m.in. za pomocą telefonu, komunikatora, drogą mailową.

- Radca prawny, obsługujący daną osobę, po analizie sprawy i przepisów oddzwania  i wskazuje na rozwiązanie danego problemu. Jeżeli jest taka możliwość, zainteresowany może na wskazany adres mailowy przesłać skany dokumentów. Po zapoznaniu się, udzielam porady albo mailem, albo telefonicznie - wyjaśnia radca prawny Marcin Bilski z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej prowadzonego przez Urząd Miasta Kielce.

Aby skorzystać z Nieodpłatnej Pomocy Prawnej lub Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego, należy się zarejestrować telefonicznie pod numerem 41 36 76 703. Rejestracja prowadzona jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30. Pod tym samym numerem, a także drogą mailową można uzyskać informacje dotyczące warunków świadczenia tych usług (Nieodpłatna Pomoc Prawna tel. 4136 76 703, e-mail rejestracjanpp@um.kielce.pl).

- Świadczymy normalną pomoc prawną. Można zadzwonić do nas z każdym problemem, zapytać się, doradzić, upewnić w pewnych kwestiach. Świadczymy również pomoc związaną z wnioskami o pomoc dla przedsiębiorców. Mogą oni dzwonić, zapytać z jakiej pomocy mogą skorzystać, gdzie się zgłosić, w jakiej wysokości można takie świadczenie uzyskać. Zapraszamy przedsiębiorców do korzystania z takiej nieodpłatnej pomocy prawnej - wyjaśnia adwokat Katarzyna Klimczak.