Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Blanka, Oskar i Olaf. Trojaczki z Kielc za kilka dni zostaną wypisane do domu

Zdjęcia sprzed 40 lat na niezwykłej wystawie w Kielcach

(2020-07-03)

Budowa dworca autobusowego na finiszu. Ogłoszono przetarg na wynajem lokali

Raport o stanie gminy Kielce za 2019 rok

Od 7 lipca wracają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej oddane do użytku

(2020-07-01)

Kontrolerzy ZTM i strażnicy miejscy przypominają pasażerom o zasłanianiu nosa i ust

(2020-06-29)

Lato w Mieście 2020

(2020-06-25)

Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu - ITV Kielce
(2020-06-23)

Cztery wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach

05-06-2020

Od 5 czerwca Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na cztery wystawy. W Galerii Górnej widzowie zobaczą malarstwo, obiekty i instalacje Jakuba Pieleszka, w Galerii Dolnej – rysunki i akwarele Barbary Szubińskiej. Swoje rzeczywiste odsłony będą miały także dwie wystawy realizowane pierwotnie w przestrzeni wirtualnej.

W Galerii Górnej BWA prezentuje wystawę Jakuba Pieleszka „Wszystko, tylko nie to”,  podsumowującą 15-lecie jego pracy twórczej. Artysta pisze: „To wspaniały moment, aby w szerszym kontekście spojrzeć na własne poszukiwania i fascynacje artystyczne. Taka forma podsumowuje pewien etap w moim życiu, ukazując różne sposoby estetycznych rozwiązań”. Jakub Pieleszek studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest doktorem habilitowanym, od roku 2019 pracuje na stanowisku profesora ASP w rodzimej uczelni. Brał udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz kolekcjach.

W Galerii Dolnej widzowie mogą zobaczyć wystawę rysunków i akwareli Barbary Szubińskiej „Zapis współczesności. Świat na papierze”. W dorobku artystycznym ma ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie (1966), Galerie Ingeleiv w Bergen w Norwegii (1978), Galerie du Bourg we Fryburgu w Szwajcarii, Galerii Zapiecek w Warszawie (1995). Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich wystawach malarstwa i rysunku. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych: w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, w Galerii Zachęta w Warszawie, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

W Galerii Małej prezentacja  projektu „W pracowni", który zrodził się w czasie kwarantanny i pierwotnie publikowany był w wirtualnej galerii BWA na profilu facebookowym. Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprosiło artystki i artystów, aby pokazali swoje miejsca pracy. Na apel odpowiedziało ponad 30 twórców z całej Polski oraz kilka pracowni zagranicznych.

Czwarta wystawa także jest przeniesieniem do prawdziwej galerii prac publikowanych pierwotnie w internecie. #zostańwdomu to pokłosie wirtualnych warsztatów z cyklu „Spotkania ze sztuką w domu".  Wystawa prezentowana jest w nowej galerii działań edukacyjnych ARTKLATKA i jest prezentem z okazji Dnia Dziecka. Tworzą ją wydruki zdjęć prac wykonanych przez dzieci i młodzież w odpowiedzi na publikowane przez dział edukacji BWA zadania plastyczne. Brali w nich udział nie tylko młodzi artyści z Kielc, ale także z Dębicy, Wrocławia czy Głogowa. Wirtualne warsztaty będą kontynuowane.

Wystawy w „dorosłych" galeriach będą czynne do 19 czerwca, a ta w ARTKLATCE – do końca wakacji. Dzieci mają do BWA wstęp wolny.