Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Blanka, Oskar i Olaf. Trojaczki z Kielc za kilka dni zostaną wypisane do domu

Zdjęcia sprzed 40 lat na niezwykłej wystawie w Kielcach

(2020-07-03)

Budowa dworca autobusowego na finiszu. Ogłoszono przetarg na wynajem lokali

Raport o stanie gminy Kielce za 2019 rok

Od 7 lipca wracają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej oddane do użytku

(2020-07-01)

Kontrolerzy ZTM i strażnicy miejscy przypominają pasażerom o zasłanianiu nosa i ust

(2020-06-29)

Lato w Mieście 2020

(2020-06-25)

Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu - ITV Kielce
(2020-06-23)

„Ciepła woda użytkowa bez piecyka” - PGE Energia Ciepła podpisała trójstronną umowę

10-06-2020

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, podpisała umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Kielcach i Świętokrzyską Spółdzielnią Mieszkaniową w Kielcach w ramach realizowanego przez spółkę programu „Ciepła woda użytkowa bez piecyka”.

Dzięki trójstronnej umowie partnerzy będą współpracować przy przebudowie instalacji cwu w blokach Marszałkowska 69 i Marszałkowska 73 w Kielcach, zarządzanych przez Świętokrzyską Spółdzielnię Mieszkaniową. Celem przedsięwzięcia jest zmiana sposobu podgrzewu wody użytkowej z piecyków gazowych na ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej.

- Podpisanie umowy z MPEC Kielce oraz Świętokrzyską Spółdzielnią Mieszkaniową to ważny krok zarówno w kierunku usprawnienia dostępu do ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Kielc, jak i krok w stronę ekologii - mówi Dariusz Kozak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach.

Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadziła już przedsięwzięcia związane ze zmianą sposobu podgrzewania ciepłej wody użytkowej w dwóch blokach, których mieszkańcy korzystają z cwu z sieci miejskiej od października 2019 roku. Mając na względzie zadowolenie mieszkańców, ŚSM postanowiła kontynuować inwestycje, co doprowadziło do podpisania kolejnych umów.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach i MPEC Kielce zainicjowały program „Ciepła woda użytkowa bez piecyka” w 2018 r. Program skierowany jest do użytkowników lokali w budynkach, które pobierają ciepło na cele CO z miejskiej sieci ciepłowniczej, a ciepłą wodę uzyskują za pomocą podgrzewaczy gazowych. W listopadzie 2019 r. do programu dołączył WFOŚiGW w Kielcach, co zostało potwierdzone podpisaniem stosownego Listu Intencyjnego. W ramach programu każda ze stron w swoim zakresie wspiera administratora obiektu w całym procesie zmiany sposobu podgrzania ciepłej wody. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach finansuje część kosztów poniesionych przez odbiorców na dostosowanie budynków do zmiany sposobu podgrzewu cwu.