Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wspominamy tych, którzy odeszli...

Zobacz również:

Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków. Miasto, jak co roku przekaże dotację
(2020-10-30)
Miasto Kielce właścicielem Korony
(2020-10-29)
Miejski program in vitro ze zgodą Rady Miasta
(2020-10-28)
Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych
(2020-10-27)
Budżet Obywatelski. Trwa budowa boisk przy szkołach
(2020-10-27)
Nauka zdalna w szkołach
(2020-10-26)
Prace na ważnej inwestycji drogowej mocno zaawansowane
(2020-10-26)
KORONAWIRUS. Komunikat Wydziału Komunikacji
(2020-10-23)
Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)

Wakacje z Kieleckim Parkiem Technologicznym

25-06-2020

- Potraktuj naukę z przymrużeniem oka, daj się zahipnotyzować i sprawdź, co kryje się pod mikroskopem - tak do interesującego spędzenia wakacji zachęca Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Od 1 lipca do 29 sierpnia zaprasza na nowe wakacyjne warsztaty oraz zwiedzanie wystawy „Energia”. Ekspozycja po wizycie każdej grupy będzie dezynfekowana.

- Chcemy zapewnić, że zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki jest bezpieczne. Przygotowaliśmy płyny do dezynfekcji, mamy dla was rękawiczki, prosimy tylko - przynieście swoje maseczki - informuje Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Od wtorku do środy uczestnicy wykonają szereg eksperymentów, związanych ze zjawiskiem iluzji optycznych. W czwartki oraz piątki zajrzą pod mikroskop, samodzielnie wykonają preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez sprawdzą, co kryje w sobie cebula. W soboty zajęcia będą odbywać się naprzemiennie. Ułożony specjalnie na tegoroczne wakacje program dostępny jest na stronie  www.technopark.kielce.pl/pl. Zalecana jest wcześniejsza rezerwacja oraz bezgotówkowe płatności za bilety (rezerwacja pod nr 41 278 72 50 lub na adres rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl; bilety można nabyć przez stronę www.bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie ECN).

A skoro o biletach mowa, to Kielecki Park Technologiczny proponuje specjalne rabaty. 26 czerwca rusza akcja „Ceny za oceny”.

- Każdy uczeń, który przyjdzie do nas ze swoją rodziną i pokaże świadectwo, będzie mógł dostać rabat na bilety wstępu na wystawę oraz warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki. Im wyższa średnia, tym wyższy rabat, zaś uczeń, który będzie się mógł pochwalić, że skończył ten rok szkolny ze średnią 6, uzyska aż 40% rabatu, i jego rodzina też - podkreśla dyrektor KPT.

Także kolejna propozycja Kieleckiego Parku Technologicznego adresowana jest do całych rodzin. Niebawem startuje „Kino letnie z KPT”.  - Cykl familijnych seansów filmowych rozpocznie 3 lipca o godzinie 20.00 film pt. "Mia i biały lew". Przestrzeń Energetycznego Ogrodu Doświadczeń przy ulicy Olszewskiego zostanie podzielona na sektory. W każdym, ze względu na bezpieczeństwo, będzie mogło przebywać maksimum 4 osoby - informuje Marcin Januchta, kierownik Działu Promocji i PR Kieleckiego Parku Technologicznego.

Warto mieć ze sobą coś do siedzenia - koc czy matę, bo ze względu na sanitarne obostrzenia w tym roku leżaki i siedziska nie będą udostępnione. Będą przestrzegane także inne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa: obowiązkowo maseczki, bądź inne osłony ust i nosa.

Bilety do nabycia poprzez stronę: https://bilety.ecn.kielce.pl/

Projekt współorganizowany jest z kinem MOSKWA. Partnerem tegorocznego cyklu są Regioszulki, lokator KPT. Na stoisku firmy będzie można zakupić koce i maseczki. Dostępne będą również produkty regionalne.
Więcej szczegółów na wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/2905426072838438/