Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Blanka, Oskar i Olaf. Trojaczki z Kielc za kilka dni zostaną wypisane do domu

Zdjęcia sprzed 40 lat na niezwykłej wystawie w Kielcach

(2020-07-03)

Budowa dworca autobusowego na finiszu. Ogłoszono przetarg na wynajem lokali

Raport o stanie gminy Kielce za 2019 rok

Od 7 lipca wracają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania

Nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej oddane do użytku

(2020-07-01)

Kontrolerzy ZTM i strażnicy miejscy przypominają pasażerom o zasłanianiu nosa i ust

(2020-06-29)

Lato w Mieście 2020

(2020-06-25)

Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu - ITV Kielce
(2020-06-23)

29-06-2020

Noszenie maseczek na ulicach nie jest już wymagane, ale w zamkniętych przestrzeniach jest obowiązkowe.

- Jestem za, ale nie wszyscy ludzie przestrzegają, jeżeli jest taki wymóg, to powinniśmy się do tego dostosować. Jest to ważne, bo jest to ochrona dla mnie, ale i dla innych. Ja czuję się dobrze, ale z godziny na godzinę nie wiadomo jak to wygląda - podkreślają pasażerowie.

Zagrożenie COVID’19 jest realne, dlatego wciąż aktualny jest apel, aby nie lekceważyć obostrzeń. Może być maseczka, chusta, albo szalik - w ten sposób dbamy nie tylko o swoje, ale i bezpieczeństwo innych. O obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach komunikacji miejskiej przypominają plakaty oraz komunikaty głosowe. Poza tym na tablicach elektronicznych przy przystankach wyświetlany jest komunikat o maseczkach.

- Niestety pomimo tego otrzymujemy emaile, otrzymujemy telefony od pasażerów, że część z nich boi się podróżować autobusami komunikacji miejskiej,  ponieważ  są pasażerowie, którzy tego obowiązku nie przestrzegają – informuje Konrad Trela z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Dlatego strażnicy miejscy i kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego przypominają pasażerom, że jeśli ktoś nie ma przeciwskazań zdrowotnych, to w komunikacji publicznej zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe. Na razie są tylko upomnienia, a dla zapominalskich – maseczki od Straży Miejskiej.

- W środkach komunikacji miejskiej mamy obowiązek nosić maseczki. Musimy chronić siebie i innych. Jest to nadal obowiązujące prawo  i możemy się spotkać z konsekwencjami tego prawa – przypomina Renata Gruszczyńska komendantka Straży Miejskiej w Kielcach.

Akcja Straży Miejskiej i kontrolerów ZTM będzie kontynuowana. Pamiętajmy, że chorobę COVID’19, można przechodzić bezobjawowo, zagrożenie wciąż jest realne, zasłanianie ust i nosa zmniejsza ryzyko zarażenia.