Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Rusza budowa Inkubatora Rotterdam INC.

02-07-2020

W przyszłym roku gotowy będzie Inkubator Logistyczny Rotterdam INC. Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym podpisano umowę z wykonawcą inwestycji oraz firmą odpowiedzialną za nadzór inwestorski.

Spółka MG BUILDING z Kielc wygrała przetarg i wybuduje inkubator o powierzchni blisko 2200 mkw. Nowoczesny obiekt wyposażony będzie w stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Obiekt podzielony zostanie na boksy magazynowe o powierzchni od 30 do 200 mkw.

– Takiej przestrzeni najbardziej potrzebują dziś firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także firmy z branży e-commerce, tak dynamicznie rozwijającej się w dzisiejszych czasach – zauważa Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Dodaje, że Rotterdam INC. ma być zaawansowaną technologicznie przestrzenią. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z niego poprzez optymalizację procesu zamówień, dostaw i kompletowania towaru.

Justyna Lichosik podkreśla, że inkubator logistyczny wraz z całym pakietem usług to odpowiedź na potrzeby firm z sektora MŚP oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego.

- Miejsce to dedykowane jest przedsiębiorstwom, które dynamicznie się rozwijają i oprócz powierzchni  biurowej, produkcyjnej i laboratoryjnej, która już znajduje się w ofercie Kieleckiego Parku Technologicznego, potrzebują również przestrzeni magazynowo - logistycznej. Ponadto poszukują wsparcia doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia działalności po fazę ekspansji rynkowej – mówi Justyna Lichosik.

Jak zadeklarował wykonawca, spółka MG BUILDING, prace ruszą już w przyszłym tygodniu. Inwestycja gotowa ma być w połowie 2021 r. Nadzór inwestorski powierzony został firmie Eko Inwest, która także wygrała przetarg.

– Mamy dobre doświadczenia jeżeli chodzi o współpracę z firmą Eko Inwest, która nadzorowała część naszych realizacji - budowę centrów kompetencji, hal, czy uzbrojenie terenów inwestycyjnych. MG BUILDING natomiast prowadzi na terenie KPT inną dużą inwestycję – rozbudowę zakładu spółki Marbach – kontynuuje dyrektor i zauważa, że budowa inkubatora Rotterdam INC. to kolejny ważny krok w rozwoju KPT.

– Jestem dumna i szczęśliwa, że na terenach niegdyś zaniedbanych udało nam się stworzyć nowoczesny kompleks infrastrukturalny dedykowany przedsiębiorstwom z niemal każdej branży. Przyciągnęliśmy tu kilku dużych inwestorów, sukcesywnie sprzedajemy kolejne działki i już myślimy o pozyskaniu kolejnych nieruchomości. Dzięki przedłużeniu ulicy Olszewskiego w kierunku Zagnańskiej i Witosa KPT jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności. A już dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy najlepszym adresem w mieście – podsumowuje dyrektor.