Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

"ABC Sztuki". Lato w Muzeum Zabawek i Zabawy

14-07-2020

W Muzeum Zabawek i Zabawy rozpoczął się drugi tydzień letnich warsztatów dla dzieci. Do 24 lipca organizowane są ciekawe zajęcia tematyczne. Wszystko odbywa się z zachowaniem zaleceń sanitarnych.

14.07 –  „Moda to zabawa”
Projektowanie ubioru to fascynująca przygoda. Można się będzie o tym przekonać na warsztatach kreatywnych, które w formie zabawy nie tylko przybliżą historię mody i sylwetki sławnych projektantów, lecz także dadzą  możliwość stworzenia własnego projektu w oparciu o wybrane muzealne eksponaty. W tym przypadku inspiracją dla dzieci będą lalki w strojach z różnych epok. Warsztaty modowe to bliskie spotkanie nie tylko ze sztuką projektowania ubioru, lecz także z muzealnymi zbiorami.

Liczba uczestników:10 osób
Wiek uczestników: od 7 lat

15.07 – "Sploty na ramie tkackiej"

Uczestnicy warsztatów otrzymają gotowe ramki, na które trzeba będzie założyć osnowę. Ramki tkackie wraz z kolorową wełną posłużą do wykonania mini gobelinów, kilimów czy makatek.

Liczba uczestników: 6
Wiek uczestników: od 8 lat

16.07 – "Linia, plama...kompozycja"

Czy linia i plama mogą stać się artystycznymi narzędziami? Czy czarna kropka na białym tle może być dziełem sztuki? Jak zostać projektantem i czy każdy może być artystą? Między innymi na te pytania odpowiemy w trakcie warsztatów "Linia, plama...kompozycja". Dzieci podczas ich trwania poznają podstawy projektowania. Porozmawiamy o abstrakcjonistach i o tym czym były dla nich: linia i plama. Uczestnicy zaprojektują wzory własnych stempli, które przeniesione na papier posłużą do wykonania okładki na książkę. Prosimy aby dzieci na warsztaty "Linia, plama...kompozycja" przyniosły swoją ulubioną książkę.

Wiek: od 8 lat
Liczba uczestników: 10

17.07 – „Stroje renesansowe i barokowe”
Wybór odpowiedniego stroju to niełatwa sztuka, zwłaszcza gdyby przenieść się w czasie do epoki Renesansu i Baroku. Jakie suknie nosiły wówczas panie aby wyglądać modnie? W co ubierali się eleganccy panowie? Jakie były nieodzowne dodatki do strojów? uczestnicy zastanowią się, co w ubiorach z dawnych wieków było wygodne i funkcjonalne, a co z dzisiejszej perspektywy wydawać się może nieco dziwne i zabawne. Uczestnicy wykonają lalkę oraz zaprojektują strój inspirowany Renesansem lub Barokiem.

Liczba uczestników: 7
Wiek uczestników: od 8 lat

21.07 –  „Mały konserwator”
Warsztaty przybliżą uczestnikom sztukę konserwacji eksponatów muzealnych, zapoznają ze specyfiką pracy w dziale gromadzenia zbiorów ze szczególnym uwzględnieniem roli pracowni konserwatorskiej. Część praktyczna obejmie pracę z gotowymi modelami kartonowymi i tekturowymi nawiązującymi do eksponatów ze zbiorów naszego muzeum. Zadaniem uczestników będzie ocena konserwatorska modeli, a następnie wykonanie adekwatnych zabiegów konserwatorskich.

Liczba uczestników: 6 osób
Wiek uczestników: 7– 11 lat

22.07 – „Projektujemy chustę na ramiona”
Uczestnicy wykonają chusty zdobione frędzlami, pomponami lub tasiemkami. Użyty materiał będzie można także malować farbami i specjalnymi pisakami.

Wiek uczestników: od 8 lat

23.07 – „Sztuka kamuflażu”

Zajęcia pozwolą zapoznać się z tajnikami sztuki upiększania i uatrakcyjnienia wyglądu ludzi na przestrzeni lat. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania „historycznych kosmetyków” używanych dawniej do makijażu. Omówiona zostanie ich rola oraz znaczenie popularnych wówczas barwników oraz pigmentów roślinnych używanych do malowania ciała i twarzy. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymają własną maskę, na której wykonają artystyczną charakteryzację.

Wiek uczestników: od 7 lat

24.07 – „Na służbie niewidzialnej królowej – sztuka mówienia – zabawa słowem”

Bajkowa opowieść współtworzona przez uczestników będzie zawierała ćwiczenia komunikacyjne. Zabawa przyczyni się do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Zajęcia oparte będą o wcielanie się w role i rozwiązywanie konfliktów bez przemocy. Uczestnicy będą musieli współpracować,  rozmawiać, słuchać innych i wyciągać wnioski, a wszystko to w bajkowym klimacie. Sztuką jest mówić!