Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

 KORONAWIRUS. Komunikat Wydziału Komunikacji

Zobacz również:

 

Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
(2020-10-21)
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
(2020-10-21)
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Kielce ws. miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro
(2020-10-16)
Obradowała Rada Miasta Kielce - ITV Kielce
(2020-10-15)
Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
(2020-10-14)
Kielczanie zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021
(2020-10-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

183 projeky w KBO na 2021 rok!

08-07-2020
Kielce ul. Sienkiewicza fot. Anna...

 

Aż 183 projekty zgłosili mieszkańcy Kielc w najnowszej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Po raz pierwszy, proces składania aplikacji trwał nie dwa, lecz trzy tygodnie. - To bardzo dobry wynik, który jasno pokazuje, że kielczanie chcą mieć wpływ na to, jak zmienia się ich otoczenie - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Obecnie rozpoczął się proces weryfikacji projektów, który potrwa przez okres wakacyjny. Na początku września zostanie opublikowana lista projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Autorzy tych, które uzyskały negatywna ocenę, będą mieli siedem dni na złożenie odwołania. Sam proces głosowania rozpocznie się 25 września i potrwa do 9 października. Sześć dni później poznamy ostateczne wyniki tegorocznej edycji.


W tym roku mieszkańcy Kielc, podobnie jak w ostatniej edycji, zgłaszali projekty w trzech kategoriach. Wśród zadań inwestycyjnych dużych (powyżej wartości 150 tys. zł) wpłynęło 30 projektów, zaś wśród małych (poniżej 150 tys. zł) 57. Najwięcej projektów pojawiło się jednak w kategorii zadań nieinwestycyjnych, bo aż 96. - Decyzja o wprowadzeniu tego elementu do regulaminu okazała się słusznym krokiem. Poprzez budżet obywatelski, kielczanie chcą nie tylko poprawiać infrastrukturę, lecz także integrować społeczeństwo, m.in. za sprawą wydarzeń społecznych, kulturalnych czy sportowych. To duży powód do radości - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Mieszkańcy po raz kolejny wykazali się sporą kreatywnością. Oprócz projektów związanych z budową boisk, siłowni zewnętrznych, placów zabaw czy miejsc parkingowych, pojawiły się też bardziej nieszablonowe pomysły. „Kielecki Central Park na Czarnowie? Skwer Jagiellonów! Nowe miejsce spotkań oraz wypoczynku kielczan” - to jeden z nich.


Wśród zaproponowanych do realizacji zadań pojawiła się również m.in. propozycja stworzenia napisu "I (serce) Kielce" w centrum miasta, zakup smogowozu, utworzenie ogrodu sensorycznego dla dzieci w Parku Dygasińskiego, książkomatu dla kielczan, stworzenie "woonerfu" na ul. Staszica, czy organizacja jubileuszu kultowej drużyny Korony Kielce, czyli 10-lecia "Bandy świrów".

- W poprzednim roku zgłoszono łącznie 117 projektów, obecnie jest ich kilkadziesiąt więcej. Dzięki temu, mieszkańcy Kielc będą mieli jeszcze większe pole wyboru - podkreśla Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. Przypomnijmy, że każda osoba będzie mogła zagłosować tylko raz - na 1 zadanie inwestycyjne duże, 3 inwestycyjne małe oraz 5 nieinwestycyjnych.


Wszystkie projekty, które trafiły do tegorocznej edycji KBO, mieszkańcy zgłosili przez internet za pośrednictwem własnych narzędzi - komputera lub telefonu. Co ciekawe, nikt nie skorzystał z przygotowanych w tym celu stanowisk komputerowych w siedzibach Urzędu Miasta Kielce (na Rynku i przy ul. Strycharskiej). – W procesie głosowania bierze udział jednak znacznie większa liczba osób, dlatego na przełomie września i października te stanowiska oczywiście będą do dyspozycji mieszkańców. Brak sprzętu, czy dostępu do internetu nie będzie żadną barierą. Każdy, kto chce zagłosować, będzie mógł to zrobić - informuje Tomasz Porębski.


Przypomnijmy, że od tego roku, po raz pierwszy, będzie można głosować wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej. W celu wyeliminowania nieprawidłowości każdy głos będzie potwierdzany smsem. Na jeden numer telefonu może zostać wysłany jeden sms.


Pełna lista projektów, wraz z ich szczegółowymi opisami, jest dostępna na stronie internetowej pod adresem www.bo.kielce.eu.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności