Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Wakacyjne soboty w ECN

09-07-2020

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na weekendowe spotkania z nauką. Na okres wakacji edukatorzy ECN przygotowali dla odwiedzających wyjątkowe familijne warsztaty, które odbywać się będą w każdą wakacyjną sobotę o godz. 13:00.

Podczas jednych z nich, „Pod mikroskopem”, dzieci i całe rodziny zgłębią tajemnice cebuli. Jej smak i zapach znamy wszyscy – jest ona ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, posiada liczne właściwości lecznicze, ale może być także znakomitym materiałem badawczym. Uczestnicy zamienią się w prawdziwych biologów, samodzielnie wykonają preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedzą się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

Na zajęcia „Pod mikroskopem” Centrum zaprasza w następujące soboty: 11.07 (brak miejsc), 25.07, 08.08 oraz 22.08.

W trakcie warsztatów „Optyka z przymrużeniem oka” młodzi odkrywcy na własne oczy zobaczą… oczy (gotowy model oka;)). Edukatorzy omówią zjawisko załamania promieni świetlnych, wyjaśnią na czym polegają iluzje optyczne, a dziećmi razem z rodzicami/opiekunami wykonają szereg eksperymentów związanych ze zjawiskiem iluzji optycznej.

Warsztaty „Optyka z przymrużeniem oka” odbędą się w następujące soboty: 18.07, 01.08, 29.08.

Powyższe warsztaty odbywają się także od wtorku do piątku o godz. 11:00 oraz 12:00. We wtorki oraz środy ECN zaprasza na temat „Optyka z przymrużeniem oka”, w czwartki oraz piątki – „Pod mikroskopem”.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 13 zł/os. Warsztaty trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową l. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Odwiedzający mogą również zwiedzać wystawę „Energia”, na której znajduje się 28 urządzeń do samodzielnego eksperymentowania. Pierwsza sobotnia tura rozpoczyna się o godz. 10:00, ostatnia – o godz. 15:00. Informacje na temat cen biletów znajdują się na stronie: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/zaplanuj-wizyte/ceny-biletow/.

Przed wizytą należy zapoznać się z procedurą bezpieczeństwa - http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/zaplanuj-wizyte/procedura-oraz-oswiadczenie-covid-19/.