Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Zobacz również:

Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Kielce ws. miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro
(2020-10-16)
Obradowała Rada Miasta Kielce - ITV Kielce
(2020-10-15)
Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
(2020-10-14)
Kielczanie zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021
(2020-10-13)

biennale zdj. Małgorzata...

IV Międzynarodowe Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI

10-07-2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020.  Konkurs ma charakter otwarty i nawiązuje do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fotografie oraz prace wideo można zgłaszać do końca września.

Jak zaznacza dyrektor BWA i kurator konkursu Stanisława Zacharko-Łagowska biennale nawiązuje do idei i tradycji fotografii krajobrazowej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, lecz – uwzględniając gwałtowność zmian nowoczesnego świata – poszerza zakres tematyczny prac również o inne, poza naturą, przestrzenie, w których funkcjonuje współczesny człowiek: miejską, industrialną oraz prywatną – osobistą. W obszarze zdecydowanie fotograficznego charakteru biennale organizatorzy stworzyli również kategorię video art – dla tych, którzy pełniej wypowiadają się poprzez ruchome obrazy.

Konkurs ma charakter otwarty. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: fotografia (maksymalnie cztery zdjęcia) i / lub video art (maksymalnie cztery filmy; czas trwania filmu do 3 minut). Prace należy dostarczyć w formie elektronicznej. Opłata za udział w konkursie wynosi 60 zł. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Kielce.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września. Prace oceni jury w składzie: Tomasz Tomaszewski (przewodniczący) – artysta fotografik, doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers i Stanisława Zacharko-Łagowska – historyk sztuki, krytyk sztuki, artystka fotografik, członek Rady Artystycznej ZPAF, dyrektor BWA w Kielcach.

Nagrody:
Nagroda I – Nagroda Prezydenta Miasta Kielce – 5.000 PLN (lub równowartość w EUR)
Nagroda II – BWA w Kielcach – 2000 PLN (lub równowartość w EUR)
Nagroda III – Wodociągów Kieleckich – 1500 PLN (lub równowartość w EUR)
Nagroda BWA w Kielcach w kategorii video – 1500 PLN (lub równowartość w EUR)
Nagroda specjalna Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – 2000 zł (lub równowartość w EUR) – za fotografię polskiego krajobrazu
5 wyróżnień – medali DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION.

Wernisaż wystawy w Galerii Górnej BWA w Kielcach i wręczenie nagród planowane jest na piątek 6 listopada 2020.W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem organizator może zmienić termin posiedzenia jury i wystawy.

Pełny regulamin biennale oraz niezbędne dokumenty można pobrać ze strony Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.