Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

 

Zobacz również:

 

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Remonty placówek oświatowych w toku

10-07-2020


Adaptacje pomieszczeń, wymiana okien, dostosowanie do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, remonty i prace modernizacyjne wewnątrz budynków oraz w ich otoczeniu - tak w skrócie można powiedzieć o pracach prowadzonych w kieleckich szkołach, przedszkolach i żłobkach. Na inwestycje tego typu z miejskiej kasy przeznaczone zostanie niemal 1 mln. 170 tys. złotych. Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca sierpnia.


- Potrzeby są ogromne, chociażby z uwagi na zastrzeżenia Sanepidu, Straży Pożarnej czy Nadzoru Budowlanego, sięgające 2002 roku. Wybieraliśmy te placówki, w których podjęcie działań było najbardziej pilne i staramy się, aby przeznaczać jak najwięcej środków, by wypełnić zalecenia - podkreśla Marcin Różycki zastępca prezydenta Kielc.


Najwięcej, bo 140 tys. zł, przeznaczono dla Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Leszczyńskiej. W ubiegłym roku placówka pozyskała w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dofinansowanie na adaptację, znajdującego się w jej budynku mieszkania na potrzeby szkolnej kuchni. Pieniądze, przekazane  w tym roku z budżetu miasta, pozwolą na dokończenie modernizacji oraz zakup niezbędnego wyposażenia. W „piętnastce” przygotowują się ponadto do wymiany instalacji wentylacyjnej w kuchni.


Dużo miejsca na potrzeby zajęć dydaktycznych zyska też do końca wakacji Przedszkole Samorządowe nr 19 w osiedlu Na Stoku. Trzy sale o łącznej powierzchni 200 m kw. po klubie środowiskowym, łazienki i szatnie bardzo się przydadzą. - Mamy w przedszkolu średnio 220 dzieci rocznie, które tworzą 10 grup. Jest to przedszkole z oddziałami integracyjnymi. Dzieci z orzeczeniami potrzebują więcej  miejsca, mają szczególne potrzeby edukacyjne. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za pieniądze na modernizację. To jest dla nas gwiazdka z nieba, szóstka w Totolotka - mówi Agnieszka Wysocka zastępca dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 19 w Kielcach.


100 tys. zł trafiło do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zgoda na kontynuację wymiany okien. To bardzo duża szkoła, budynek ma już swoje lata i wymaga modernizacji. - W 2018 roku wymieniliśmy okna w pracowniach dydaktycznych oraz częściowo na Sali dydaktycznej i na korytarzach, gdzie było najzimniej. Natomiast pozyskane teraz pieniądze chcemy przeznaczyć na warsztacie szkolnym, w łazienkach oraz, jeśli starczy środków, to na zapleczach pracowni dydaktycznych - informuje Beata Małysz zastępca dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach.


W Zespole Szkół Zawodowych nr 1, choć także w wielu innych, wykorzystują czas, kiedy nie ma uczniów na przeprowadzenie mniejszych remontów z dochodów własnych. W ten sposób nowe, reprezentacyjne oblicze zyska na przykład główny hol w szkole.
Remonty, wykonywane w związku z dostosowywaniem placówek do wymogów Inspektoratu Nadzoru, Sanepidu czy Straży Pożarnej oraz planowanej modernizacji, to tylko niektóre z inwestycji prowadzonych w kieleckich placówkach oświatowych. Pojawiają się także nieplanowane potrzeby remontowe, jak na przykład boiska przy SP nr 27.


Miasto przygotowuje się także do kolejnych działań. W trakcie postępowania przetargowego jest na przykład wykonanie adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul. gen. J. Hauke -Bossaka na potrzeby kuchni dla Szkoły Podstawowej nr 8. W fazie przygotowania są także dokumentacje projektowe na wymianę instalacji elektrycznej w kilku szkołach oraz wymianę pokrycia dachowego w II Liceum Ogólnokształcącym. Prace remontowe prowadzone są też w instytucjach kultury. Muzeum Zabawek i Zabawy na przykład będą wymieniane  poszycie dachu i więźba dachowa.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności