Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Ruszył konkurs Filmujemy Kielce!

16-07-2020

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu Filmujemy Kielce!, którego celem jest nakręcenie, krótkiego filmu o wybranej ulicy miasta. Uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów pracy z kamerą, a do wygrania są atrakcyjne nagrody. Można już rezerwować ulice, a filmy należy zgłaszać do 23 września.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Młodego Kina, a współorganizatorem – Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Celem konkursu jest zainspirowanie mieszkańców do stworzenia dwuminutowych filmów pokazujących Kielce w nieszablonowy, nowatorski sposób, a następnie wyróżnienie autorów najlepszych dzieł. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody współfinansowane przez miasto Kielce. Twórca najciekawszego filmu otrzyma 1000 zł.

Konkurs odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://filmujemy-miasta.pl/kielce Uczestniczyć w nim może każdy chętny, ale osoby niepełnoletnie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Można również nakręcić film wspólnie z przyjacielem czy grupą znajomych.

Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać jedną z kieleckich ulic i zarezerwować ją w zgłoszeniu, a następnie nakręcić o niej film dowolnego gatunku i dowolną techniką. Jedynym warunkiem jest, by trwał on dokładnie dwie minuty. Następnie uczestnik powinien umieścić swoje dzieło w jednym z internetowych serwisów do publikacji materiałów video (na przykład: vimeo.com lub youtube.com) i najpóźniej do 23 września 2020 roku do godz. 23.59 wysłać pocztą e-mail na adres konkurs@filmujemy-miasta.pl link do swojego filmu.

Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach pracy z kamerą, które odbędą się 16 września w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Poprowadzą je dr hab. prof. PWSFTViT w Łodzi Andrzej Musiał - operator filmowy i Przemysław Młyńczyk - reżyser filmowy, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.

Zgłoszone filmy oceni jury w składzie: dr hab. prof. UJK Barbara Lena Gierszewska, dr Monika Bator i Marcin N. Michalski. Ogłoszenie wyników odbędzie się 25 września 2020 o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Formularz zgłoszenia, regulamin i szczegóły konkursu można znaleźć na stronie http://filmujemy-miasta.pl/kielce

Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Euroshorts, którego pokazy w Kielcach odbędą się od 22 do 25 września w BWA.