Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Fot. Archiwum ŚBOT

Ruszyły Mobilne Zespoły Rekrutacyjne w WOT

22-07-2020

W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zaczął działać nieetatowy Mobilny Zespół Rekrutacyjny. Rekruterzy z WOT-u mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy udzielą wszystkich informacji dotyczących służby oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do służby.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT i ich głównym zadaniem będzie wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej.

Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba Zespołów będzie powiększana.

- Ważne jest docieranie do konkretnych osób i zachęcanie ich do założenia munduru poprzez osobisty kontakt i rozmowę z zainteresowanymi ze swojego powiatu czy gminy. Jestem przekonany, że rzetelna informacja z pierwszej ręki będzie pomocna przy podjęciu decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.- powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT por. Marcin Kowal.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Przeszli oni odpowiednie szkolenie podczas którego poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów na terytorialsów np. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi będa się umawiać na spotkania, a następnie pomogą wypełnić wniosek o powołanie do wojska, odbiorą od kandydatów także kopie niezbędnych  dokumentów: tożsamości i poświadczające zdobyte wykształcenie. Następnie te dokumenty, za pośrednictwem jednostek wojskowych, przekażą do wojskowych komend uzupełnień.

W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym dowodzi st. szer. OT Daniel Woś, do którego mogą zgłaszać się chętni do służby w WOT. Wszystkich niezbędnych informacji udzieli pod numerem telefonu 792-186-461.