Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Zobacz również:

Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Kielce ws. miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro
(2020-10-16)
Obradowała Rada Miasta Kielce - ITV Kielce
(2020-10-15)
Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
(2020-10-14)
Kielczanie zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021
(2020-10-13)

Samochód dla Kieleckiego Banku Żywności przekazało Miasto

22-07-2020

Volkswagen Transporter Caravell,  9-cio osobowy bus, z 2008 roku, który dotychczas był użytkowany przez Dom Pomocy Społecznej im. F. Malskiej w Kielcach, został przekazany dla Kieleckiego Banku Żywności.

- Dom Pomocy Społecznej zwrócił się do pana prezydenta z prośbą o przekazanie tego samochodu dla Banku Żywności. Po upewnieniu się, że są ku temu możliwości prawne, prezydent Kielc podjął decyzję, żeby auto przekazać, tym bardziej, że jest to dar także na rzecz naszych mieszkańców, którzy potrzebują pomocy. Cieszymy się, że mogliśmy - podkreśla Bożena Szczypiór zastępca prezydenta Kielc.

- Dziękuję władzom Miasta z nieodpłatne przekazanie tego samochodu. Pojazd jest dla nas niezbędny. To, czym się zajmujemy w dużej mierze opiera się na działalności szkoleniowej i wolontaryjnej. Nasza siedziba jest poza centrum miasta. Ten samochód ułatwi nam transport wolontariuszy,  a także usprawni pozyskiwanie ze sklepów żywności z krótkim terminem, po którą wielokrotnie  wyruszamy kilkoma samochodami – informuje  Sławomir Cedro prezes Kieleckiego Banku Żywności.

Samochód jest sprawny, ale Dom Pomocy Społecznej ma już nowy pojazd, który w grudniu 2019 roku został nabyty z 50% dofinansowaniem ze środków PRFON.

- Władze miasta mogły przekazać ten pojazd na przetarg nieograniczony, byłyby  dodatkowe środki do budżetu. Ukłon w stronę ratusza, że docenili działalność Kieleckiego Banku Żywności i nieodpłatnie przekazano ten pojazd. Dom Pomocy Społecznej, podobnie jak wiele innych instytucji, korzysta z pomocy żywnościowej Banku więc tym bardziej uważamy, że w dobre ręce trafia ten pojazd - podsumował Zdzisław Łakomiec kierownik ds. administracyjnych w DPS im. F. Malskiej w Kielcach, Radny Rady Miasta Kielce.