Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

 KORONAWIRUS. Komunikat Wydziału Komunikacji

Zobacz również:

 

Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
(2020-10-21)
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
(2020-10-21)
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Kielce ws. miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro
(2020-10-16)
Obradowała Rada Miasta Kielce - ITV Kielce
(2020-10-15)
Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
(2020-10-14)
Kielczanie zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021
(2020-10-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kolejne zmiany na ul. Witosa. Największa inwestycja drogowa w Kielcach już na półmetku

28-07-2020

Uwaga kierowcy w związku z budową ronda na ul. Witosa, w obszarze skrzyżowania z drogą do piekarni, począwszy od 29 lipca obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

 

 

- Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, natomiast fragment ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sieje będzie jednokierunkowy w stronę osiedla. Taka organizacja będzie obowiązywać około trzy miesiące - informuje Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

 

Przebudowa ulic Witosa, ale także Zagnańskiej i Szybowcowej oraz ich skrzyżowań z innymi ulicami, na przykład Warszawską czy Radomską, realizowane są w ramach  największej inwestycji drogowej, jaką zaplanowano na najbliższe lata w Kielcach.

 

Zbudowanych zostanie łącznie 11 km dróg, w tym 9 km jezdni głównej. W 70% przebudowane zostaną kolizje elektroenergetyczne, w 80% - kolizje teletechniczne, w 70% - gazowe oraz w 80% kanalizacja deszczowa. Drogowcy wybudują aż 9 rond i 4 obiekty mostowe. W rejonie skrzyżowania jednej z nowych dróg z ul. Radomską powstanie pętla autobusowa. W ramach całej inwestycji zamontowanych zostanie w sumie 200 nowoczesnych, ledowych latarni.

 

Wizytę na budowie rozpoczynamy od ulicy Zagnańskiej, tu po obu stronach będą drogi zbiorcze obsługujące ruch lokalny.  - W tym momencie skupiamy się na jezdni zachodniej. Budujemy chodniki. Zamontowane oświetlenie uliczne jest właśnie testowane, aby mogło już służyć mieszkańcom - informuje Grzegorz Linek kierownik budowy, reprezentujący Strabag Sp. z o.o, firmę realizującą inwestycję.

 

Jedziemy w kierunku skrzyżowania  Zagnańskiej z ul. Witosa. W tym miejscu inwestycja, łączy się z inną, dzięki której zbudowano m.in. przedłużenie ul. Olszewskiego. Powstały tu chodniki i ścieżka rowerowa. Nowa droga, z jej najważniejszym elementem, blisko dwustumetrowym wiaduktem nad torami kolejowymi, ma usprawnić ruch w północnej części miasta oraz zapewnić dodatkowe połączenie do terenów inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego. Inwestycja jest już zakończona, rozpoczęły się procedury odbioru. Całkowita wartość robót budowlanych przekracza kwotę 38 mln złotych, z czego 85% kosztów kwalifikowanych dofinansowanych jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 - 2020.

 

baner unijny z logami

 

Żeby nowa droga została udostępniona kierowcom, konieczne jest dokończenie budowy ronda na skrzyżowaniu z Zagnańską. Wykonawca kładzie tu teraz warstwy bitumiczne i zapowiada, że w najbliższych dniach udostępni część skrzyżowania do ruchu.

 

Jedziemy w kierunku skrzyżowania ulicy Witosa z Warszawską. Gotowe jest już rondo na skrzyżowaniu ulic Witosa i Maleckiego, a w trakcie budowy kolejne, przy wjeździe do osiedla „Dąbrowa”, na skrzyżowaniu z ulicą Wincentego z Kielc. Ruch w tym miejscu jest wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną lub, w razie potrzeby przez pracowników firmy realizującej inwestycję. - Budowa ronda zrealizowana jest w 30%. W tym momencie prowadzimy roboty ziemne na potrzeby zatok autobusowych i ciągów pieszo-rowerowych - wyjaśnia kierownik budowy.

 

Odcinek od skrzyżowania ul. Witosa z Warszawską,  do skrzyżowania z Radomską budowany jest od podstaw. - Dwujezdniowa  droga biegnie tu po zupełnie nowym śladzie. Nad rzeką Silnicą wybudowane zostały dwa obiekty mostowe. Prowadzimy teraz prace przy regulacji rzeki, która w tym miejscu będzie płynęła w nowym korycie. Budujemy też nasyp od strony ul. Radomskiej tak, aby połączyć ją z Warszawską - opowiada Grzegorz Linek.

 

Cała inwestycja kończy się na granicy Kielc z Masłowem. Mimo intensywnych opadów deszczu nie doszło do znaczących opóźnień w jej wykonaniu.

 

- Zaawansowanie robót jest w tej chwili na poziome 50% i mieści się w harmonogramie finansowo-rzeczowym, co oznacza, że nie ma zwłoki w realizacji tej inwestycji. Trwają prace zarówno na ul. Zagnańskiej, jak i na Witosa, dobiegają końca na Nowoszybowcowej oraz Szybowcowej i Radomskiej. Budowę oraz zaangażowanie wykonawcy oceniamy pozytywnie - podkreśla Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

 

Przebudowa wszystkich dróg, objętych projektem, będzie kosztowała 133 miliony złotych brutto, w tym ponad 90 mln wynosi dofinansowanie ze środków unijnych. Zakończenie realizacji projektu i jego rozliczenie planowane jest w lipcu 2021 roku.

 

- Na dzień dzisiejszy wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja  zakończyła się  jak najwcześniej, z jak najmniejszymi utrudnieniami dla mieszkańców i dla osób przejeżdżających - podsumowuje kierownik budowy.

 

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).

 

 

baner unijny z logami

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności