Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

Zobacz również:

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Poznaliśmy szczegóły Festiwalu Hurra! ART!

29-07-2020

Już za blisko trzy tygodnie startuje szósta już edycja festiwalu Hurra Art! Organizatorzy, przygotowując program tegorocznej imprezy, wzięli pod uwagę sytuację epidemiczną i wszelkie obostrzenia z tym związane. Prawie wszystkie planowane wydarzenia odbywać się będą w plenerze lub przez internet. Są wśród nich spektakle, czytanie sztuki, pokazy cyrkowe, atrakcje muzyczne i filmowe, a także szeroka oferta warsztatów.

Wydarzenia w ramach tegorocznej edycji festiwalu Hurra Art! Odbędą się w dwa ostatnie weekendy sierpnia – 22-23 oraz 29-30 sierpnia. W tym roku, towarzyszy mu hasło „Bliskość”.

- Planowaliśmy to hasło jeszcze przed ogłoszeniem pandemii i nie zdecydowaliśmy się na jego zmianę, ponieważ to czego dzisiaj potrzebujemy, to właśnie jest bliskość. Ona wyraża trochę tęsknotę za aktorami i widzami na widowni – tłumaczy Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

W tym roku, na ulicach Kielc zostaną zaprezentowane dwa cyrkowe pokazy „Parada Sztukmistrzów” i „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?” przygotowane przez Fundację Sztukmistrze. Na Placu Artystów aktorzy Teatru „Kubuś” przedstawią etiudy pantomimiczne pt. „Plac mimów”, a na letniej scenie KCK wystąpi zespół CUKRY DLA DZIECI z szalonym, muzycznym repertuarem utworów dla najmłodszych.

W przestrzeni online będzie można skorzystać z wideo-poradników o najciekawszych, płatnych i bezpłatnych filmach krótkometrażowych dla dzieci i całych rodzin, a także uczestniczyć w słuchowisku  „Staś i Zła Noga” oraz „ Kot detektyw”. Internetowo odbędzie się też czytanie sztuki „Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc” w wykonaniu kieleckich aktorów oraz liczne warsztaty realizowane poprzez aplikację Zoom. Będą to warsztaty rodzinne „Kreatywna Mapa Codzienności”, warsztaty tworzenia bajek „Bajkolotnia” adresowane do dzieci w wieku od 5 lat, a także warsztaty umuzykalniające „Gordonki” przeznaczone dla zupełnych maluszków (0-3 lata) i ich opiekunów. Mimo internetowej formy organizatorzy zaplanowali też warsztaty ruchowe „Ruchome ślady”. Jedynym wydarzeniem prezentowanym na scenie Teatru „Kubuś” będzie prezentacja wielokrotnie nagradzanego, kieleckiego przedstawienia „Pod adresem marzeń”. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona, ale odbędzie się też transmisja spektaklu online.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Harmonogram wszystkich wydarzeń, organizowanych w ramach festiwalu, dostępny jest na stronach internetowych teatru Kubuś i Urzędu Miasta.