Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

KCK współorganizatorem festiwalu muzycznego im. Krystyny Jamroz

06-08-2020
KCK zdj. KCK
zdj. KCK

W środę 5 sierpnia w Galerii Winda w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. W tym roku na Dużej Scenie kieleckiej placówki melomani wysłuchają jednego z koncertów Festiwalu – zespołu Affabre Concinui.

– Bardzo cieszę się na współpracę między Kieleckim Centrum Kultury i Buskim Samorządowym Centrum Kultury. To jest jej pierwszy rok – mówiła w czasie konferencji Augustyna Nowacka, dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury. Dodała, że obie instytucje pracowały nad wspólnym projektem od stycznia.

W ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi w poniedziałek 14 września zespół wokalny śpiewający a cappella Affabre Concinui.

– Zaprosiliśmy Affabre Concinui na dwa koncerty. W bazylice w Wiślicy wystąpią z programem od renesansu aż do słynnego Bolero Maurice’a Ravela. W Kieleckim Centrum Kultury będziemy mieli możliwość posłuchania muzycznych żartów przygotowanych przez ten znakomity sekstet wokalny. Oni potrafią zadziwić nie tylko śpiewem, ale również dźwiękonaśladowczymi zdolnościami. Jak posłuchacie państwo ich interpretacji Ravela to jest tam w zasadzie perkusja, orkiestra, saksofon i wiele innych instrumentów – zachwalał zespół Artur Jaroń, dyrektor artystyczny buskiego festiwalu.

Kielecki koncert Affabre Concinui odbędzie się w poniedziałek 14 września na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

– Bardzo cieszę się, że obroniliśmy festiwal. Będzie organizowany jako jeden z nielicznych – powiedziała Karolina Kępczyk, dyrektorka Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz dyrektor naczelny XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. – Będą koncerty na żywo, w streamingu, w obiektach sakralnych, w miejscach świeckich w Busku i okolicach. Bardzo cieszę się, że również w Kieleckim Centrum Kultury – dodała.

Augustyna Nowacka, dyr. KCK już planuje kolejne lata współpracy z BSCK: – Za rok musimy zrobić tutaj na dużej i plenerowej scenie Kieleckiego Centrum Kultury więcej koncertów i wydarzeń w ramach festiwalu. Aż prosi się o to, aby stolica województwa świętokrzyskiego aktywnie uczestniczyła i współtworzyła ten festiwal. Pierwsze kroki za nami.

– Cieszę się na współpracę z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i na wspólne projekty, które mam nadzieję, że zrealizujemy. Inaczej nie widzę roli i funkcji Kieleckiego Centrum Kultury – uzupełniła.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz odbędzie się w tym roku od 12 do 19 września.

źródło: KCK