Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

06-08-2020

Zwiedzanie dworca, występy artystyczne, a także widowisko światło-dźwięk. To tylko niektóre atrakcje otwarcia Centrum Komunikacyjnego w Kielcach, które odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia.

Program dotyczący uroczystego otwarcia Centrum Komunikacyjnego na konferencji prasowej przedstawili: Bogdan Wenta prezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec zastępca prezydenta Kielc, Barbara Damian dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego oraz Dariusz Makaruk artysta viedeomappingu.

Uroczyste otwarcie dworca z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się o godzinie 13.00, a od 17.00 do 19.00 będzie można zwiedzać zmodernizowany obiekt. W tym czasie w strefie pokazów odbędą się warsztaty i występy przygotowane przez miejskie instytucje kulturalne.

Wystąpią m. in. artyści z domu kultury „Zameczek”, Młodzieżowego Domu Kultury i Kieleckiego Teatru Tańca. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprezentuje wystawę poświęconą komunikacji publicznej, natomiast Muzeum Historii Kielc przygotuje prezentację na temat historii kieleckiego dworca. Sporo atrakcji przygotują też Energetyczne Centrum Nauki KPT, Geopark Kielce, Instytut Dizajnu i Kieleckie Centrum Kultury.

Wieczorem również dużo się będzie działo. Dla kielczan zagrają kielczanie – na scenie z ograniczoną liczbą widzów wystąpią zespół Mafia i KASA. Gwoździem programu będzie widowisko światło-dźwięk, przygotowane przez pochodzącego z Kielc, światowej sławy artystę videomappingu Dariusza Makaruka. Widowisko rozpocznie się o godzinie 21.00.

W Centrum Komunikacyjnym do zrobienia pozostała już tylko kosmetyka. Gotowa jest też fontanna w formie przystanku, która przenosi nas w lata 70-te XX wieku, czyli w czasy powstania  kieleckiego spodka. Wewnątrz montowane są ostatnie elementy wyposażenia. To będzie jeden z najnowocześniejszych dworców autobusowych w Polsce, w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Barbara Damian, do 12 sierpnia firma Budimex ma czas na zakończenie prac i rozpocznie się odbiór inwestycji, a 1 września z dworca odjadą pierwsze autobusy.

Inwestycja pn.  Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach) stanowi jedno z dziewięciu zadań realizowanych w ramach projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach.

Projekt wart ponad 68 mln zł, uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.