Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty

Zobacz również:

Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Trwają rozmowy na temat kolejnej edycji Europeady

18-08-2020

Prezydent Kielc Bogdan Wenta wziął udział w wideokonferencji z Nadburmistrzem partnerskiego miasta Gotha Knutem Kreuchem oraz Rüdigerem Heßem - Burmistrzem Miasta Frankenberg, a zarazem Prezydentem Komitetu Folklorystycznego Festiwalu Europeada. Tematem rozmowy była wymiana informacji na temat stanu przygotowań najbliższych edycji festiwalu, których terminy są zagrożone.

Rüdiger Heß zwrócił uwagę na trudności wynikające z pandemii Covid-19, przez które do końca nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość najbliższych Europead. Jak zaznaczył, wiele zależy także od regulacji i obostrzeń regionalnych oraz krajowych. Nadburmistrz Gotha, Knut Kreuch dodał, że musimy być przygotowani na wszystkie możliwe sytuacje.

Europeda jest wydarzeniem, które samo w sobie stanowi znakomitą dźwignię dla promocji miasta i regionu. Dla miasta gospodarza i jego lokalnych przedsiębiorców, restauratorów i branży hotelarskiej, turystycznej jest okazją do większych dochodów.

Prezydent Kielc zwracał uwagę na kwestie bezpieczeństwa oraz istotne pozytywne względy ekonomiczne, które niesie z sobą festiwal. Zaznaczył również, że organizacja Europeady online mija się z celem, bowiem bezpośredni kontakt między uczestnikami jest kluczowy, nie tylko ze względu na realizację założeń festiwalu, ale wartością dodaną jest budowanie wspólnoty narodów zamieszkujących Europę. Uzyskać to można tylko, gdy uczestnicy przebywają ze sobą na żywo.

W wyniku rozmowy Prezydent Kielc wynegocjował nowy, bezpieczniejszy termin festiwalu. Europeada w naszym mieście odbędzie się latem 2024 r.

Prezydent w oparciu o swoje doświadczenie z europarlamentu zaproponował partnerom z Niemiec podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz pozyskania zewnętrznych funduszy na realizację wydarzenia. W tym celu prezydent Bogdan Wenta będzie inicjował spotkanie delegacji z miast europejskich, zaangażowanych w organizację festiwalu z przedstawicielami Komisji Europejskiej.