Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Weekendowe wystawy ożywiły kielecki ośrodek wystawienniczy

24-08-2020
Targi Kielce - stoiska z wystaw Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

Wyjątkowe wystawy, wiele atrakcji i kilka imprez w ciągu jednego weekendu. To było jedno z pierwszych wydarzeń targowych organizowanych po przerwie w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

W 27. edycji Targów Dom wzięło udział 150 wystawców z całej Polski. Dzięki połączeniu kilku wystaw, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy motoryzacji, pasjonaci wyposażenia wnętrz, jak i zwolennicy ekologicznej żywności nie byli zawiedzeni imprezą. Ulubionej wystawie kielczan towarzyszyły targi Ogród i Ty, Rękodzieło, Health&Beuaty, Eco Style oraz wydarzenie debiutujące - CK Motors Expo.

Hitem tegorocznej wystawy okazał się dom modułowy o powierzchni 27m2 firmy Huscube.

- Pojawiliśmy się po raz pierwszy na targach z naszym produktem i z pewnością wrócimy też w przyszłym roku. Jesteśmy zachwyceni organizacją jaka tu panuje. Widać, że wszyscy uczestnicy przestrzegają wszelkich reguł bezpieczeństwa - powiedział Marek Wazowski z firmy Huscube.

Na targach pojawiło się wiele firm z branży fotowoltaicznej i budowlanej. Dla zwiedzających przygotowano także strefę bezpłatnych porad, a dodatkową atrakcją była scena główna z prelekcjami ekspertów. Urozmaiceniem wydarzenia były warsztaty rękodzielnicze, na których zwiedzający nauczyli się wyplatać kwietniki metodą makramy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z jogi, w szczególności te przygotowane dla seniorów.

Wydarzenie CK Motors Expo przyciągnęło do Targów Kielce pasjonatów motoryzacji. Zaprezentowano ponad 100 samochodowych perełek. Wśród nich znalazły się zarówno te nowoczesne, jak i zabytkowe. Na gości czekał m.in. Triumph Spitfire, który zakończył swoją produkcję w 1980 roku, Buick Le Sabre – luksusowy amerykański pojazd z lat 50-tych czy legendarny Fiat 126p – popularnie nazywany „Maluchem”.

- Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne, przybyło wielu miłośników motoryzacji. Zaprezentowane zostały takie marki, jak Bentley, Ferrari, Maybach czy Mercedes. Wiele z tych samochodów pochodzi z lat 50-tych czy nawet 20-tych. Podczas CK Motors Expo prezentujemy również motocykle, bryczkę czy wystawę modeli samochodzików. Nie brakuje konkursów z nagrodami, a jednym z nich jest Puchar Prezesa Targów Kielce dla najpiękniejszego samochodu – powiedział Jacek Klesyk, organizator wydarzenia CK Motors Expo.

Tradycyjnie dla zwiedzających poprowadzono pokazy ekologicznego gotowania. Wydarzenie Eco-Style przyciągnęło zwolenników naturalnej i zdrowej żywności. Goście mieli okazję spróbować certyfikowanych produktów oraz potraw, które przyrządzali przedstawiciele Stowarzyszenia Polska Ekologia.

- Chcemy żeby odwiedzający Targi Kielce mieli możliwość degustacji produktów certyfikowanych. Na naszym stoisku gotowano tradycyjne zupy, takie jak kartoflanka i chłodnik. Lecz przygotowaliśmy także potrawy z mięsa wołowego i wieprzowego – mówił Czesław Meus ze Stowarzyszenia Polska Ekologia.

Goście chętnie korzystali z darmowych konsultacji i badań dermatologicznych organizowanych przez Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie.

Dla zachowania bezpieczeństwa, przygotowano szczególne środki ostrożności. Wśród nich znalazły się innowacyjne bramki do tzw. dokontaminacji, czyli automatycznej dezynfekcji. Bramki dodatkowo posiadają także funkcję mierzenia temperatury ciała.

Na terenie targów, goście poruszali się w maseczkach oraz pamiętali o zachowaniu bezpiecznej odległości społecznej.

Kolejna edycja wydarzenia zaplanowana została już w przyszłym roku.