Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Nominacja dla nowego dyrektora Teatru „Kubuś”

24-08-2020

Piotr Bogusław Jędrzejczak otrzymał z rąk Prezydenta Kielc Bogdana Wenty nominację na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Piotr Bogusław Jędrzejczak wygrał konkurs na to stanowisko i obejmie je 1 września, umowa będzie obowiązywać przez trzy lata. Dotychczasowy dyrektor teatru Robert Drobniuch, od 1 września pokieruje Teatrem Lalek "Guliwer" w Warszawie.

- Przy tych wszystkich ograniczeniach związanych z pandemią, to głównym zadaniem będzie przede wszystkim utrzymanie tego bardzo dobrego poziomu artystycznego, który teatr "Kubuś" osiągnął w ostatnich latach i nie skrzywdzic załogi, bo to bardzo dobry zespół. Do tego dochodzi jeszcze perspektywa przenosin do nowej siedziby teatru. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie końcówka przyszłego roku. Zadanie trudne, ale moje doświadczenie pokazuje, że trudny czas, to jest taki, który potrafi jednoczyć, jeśli to się sensownie poprowadzi i mam nadzieję, że tak bedzie - powiedział Piotr Bogusław Jędrzejczak, nowo wybrany dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Piotr Bogusław Jędrzejczak to reżyser teatralny, kulturoznawca-teatrolog i psycholog. Był dyrektorem naczelnym i artystycznym Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i twórcą kilku festiwali m.in. Festiwalu Bluesowo-Rockowego imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim, Festiwalu Piosenki Literackiej W Żółtych Płomieniach Liści im. Łucji Prus w Białymstoku. Autor powieści dla młodzieży "Dziennik klikomanki" i podręcznika "Jak w Polsce zostać aktorem". Wykładowca, juror festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce, także kieleckim teatrem "Kubuś" m.in. reżyserował  spektakl "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce".

- Moje związki z Kielcami są rozliczne, również rodzinne. Mój pradziadek 102 lata temu zakupił w majątek w okolicach Kielc, który do dziś należy do rodziny. Ja tutaj właściwie sie wychowałem, a Kielce to jest miasto, w którym albo zrobiłem, albo pokazywałem najczęściej przedstawienia ze wszystkich miast, z którymi współpracowałem. Jestem szczęśliwy, bo w Kielcach jestem u siebie, znam ludzi, miejsca, ulice. Ja Kielce po prostu bardzo lubię - powiedział Piotr Bogusław Jędrzejczak, nowo wybrany dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

W konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” wystartowały cztery osoby. Komisja rekrutacyjna po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, zdecydowaną większością głosów, bo 7 do 1, wskazała, że nowym dyrektorem kieleckiego teatru powinien zostać pan Jędrzejczak. W komisji zasiadali nie tylko przedstawiciele Urzędu Miasta, ale także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń twórczych i zakładowej organizacji związkowej.