Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Organizacja pracy w nowym roku szkolnym

31-08-2020

We wtorek, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie po kilku miesiącach nieobecności, spowodowanej pandemią koronawirusa i wakacjami, wrócą do szkół. Wszystkie placówki oświatowe, których organem prowadzącym jest miasto, a jest ich w Kielcach ponad 80, zamierzają, zgodnie ze wskazaniami MEN, rozpocząć nauczanie stacjonarne od 1 września.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz jego zastępca, nadzorujący resort oświaty, Marcin Różycki na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego spotkali się z dyrektorami szkół, przedszkoli lub placówek oświatowych. Podczas spotkania, zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik, dyskutowano na temat organizacji roku szkolnego 2020/2021.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta wręczył akty powierzenia osobom, które od 1 września obejmą stanowiska dyrektorów szkół, przedszkoli lub placówek oświatowych. Konkursy wygrało 6 dotychczasowych dyrektorów (PS3, PS8, PS19, SP5, SP15 i VI LO) oraz dwóch nowych ZSP1 - Andrzej Mazur i CKZ - Ilona Calicka.

Natomiast przede wszystkim omówiono opracowane na podstawie wytycznych GIS, MZ i MEN, procedury bezpieczeństwa w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemiologicznym w kraju.

Po pierwsze ważne będzie przestrzeganie zasad higieny i w miarę możliwości zachowanie dystansu społecznego.

- Ja wiem, że to jest trudne szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych, ale jeśli ta zasada zostanie powtórzona wiele razy, to dziecko też przyjmie ją do wiadomości. I to jest nasze zadanie jako rodzica, nauczyciela czy dyrektora szkoły  – podkreśla Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

Nie będzie codziennego mierzenia temperatury przy wejściu do szkoły, ponieważ mogłoby to trwać zbyt długo. Każda placówka została wyposażona w termometry i w razie pogorszenia stanu zdrowia któregoś z uczniów, będzie im sprawdzana temperatura. Oczywiście po zgodzie rodziców. Podobna procedura będzie dotyczyć również pracowników szkoły. Do placówek będą mogły wchodzić tylko osoby zdrowe.

- W sytuacji gdy jest podejrzenie, że dziecko jest chore musimy natychmiast odizolować to dziecko i poinformować rodziców. Dlatego każdy rodzic musi dać dwa numery telefonu, aby można było szybko skontaktować się z nimi. Natomiast dyrektor szkoły będzie mógł zadzwonić do stacji Sanepidu i poinformować o zaistniałej sytuacji – informuje Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

Aktualnie wszystkie placówki oświatowe, których organem prowadzącym jest miasto, a jest ich w Kielcach ponad 80, zamierzają, zgodnie ze wskazaniami MEN, rozpocząć nauczanie stacjonarne od 1 września. Jeżeli zaistnieje konieczność wprowadzenia nauczania zdalnego, to wówczas lekcje online będą prowadzone w szkołach. W całym mieście zastosowany będzie jeden system oprogramowania.

- Powinno to dać bardzo dobre efekty jeżeli chodzi o nauczanie zdalne i zniwelować problem ograniczonego kontaktu nauczyciela z uczniami – mówi Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

Uczniowie, którzy w swoich domach będą mieli problemy z dostępem do sieci czy komputera, mogą liczyć na wsparcie. Urząd Miasta Kielce pozyskał z Ministerstwa Cyfryzacji pieniądze na zakup kolejnych 70 komputerów, które będą wypożyczane potrzebującym rodzinom.

Tegoroczna, wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w CK Technik Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Łódzkiej 200. Początek o godzinie 10:00.