Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty

Zobacz również:

 

Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Mediateka - Poczytalnia na dVoRcu - połączenie nowoczesności z tradycją

27-08-2020

 

Nowy Dworzec Autobusowy będzie też centrum spotkań i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Czas tu spędzany przez podróżnych na pewno umili też pobyt w Mediatece - Poczytalni na dVoRcu, która jest filią Miejskiej Biblioteki publicznej w Kielcach, która jest najnowocześniejszym projektem bibliotecznym w regionie.

 

Mediateka rozpocznie działalność od września, a otwarciu będą towarzyszyć interesujące wydarzenia.

 

Imprezy inaugurujące działalność Poczytalni na dVoRcu odbędą się 4-5 września. Zaplanowano: wystawę prac światowej klasy ilustratora Marcina Piwowarskiego, spotkanie z „księciem komedii kryminalnej” Alkiem Rogozińskim, grę miejską „Podróż za jedną książkę”, Akademię Przyszłości Wirtualnej Rzeczywistości oraz flash mob połączony z akcją Narodowe Czytanie 2020.

 

- Poczytalnia na dVoRcu będzie miejscem dla każdego, kto zechce spędzać czas w Strefie VR, zagrać na konsolach do gier, śledzić rozgrywki e-sportu, przenieść się do świata w wymiarze 3D (np. zwiedzić muzeum lub stację kosmiczną), obejrzeć filmy, spędzić czas przy grach planszowych, skorzystać z audiobooków, książek w tradycyjnej formie i czasopism, wziąć udział w interesujących wydarzeniach kulturalnych i twórczych projektach - podkreśla Anna Żmudzińksa, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

 

Celem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach jest stworzenie przyjaznej dla czytelników przestrzeni wymiany myśli i poglądów, gdzie mogliby realizować ważne dla nich projekty oraz pogłębiać swoje pasje i zainteresowania. Na antresoli planowane są wystawy prac świętokrzyskich twórców, odbywać się będą prezentacje regionalnych perełek kultury i turystyki. Mieszkańcy Kielc, turyści i podróżni będą mogli skorzystać z wielu publikacji, które podarowały ROT-y z różnych stron Polski oraz gminy regionu świętokrzyskiego.

 

Program wydarzenia:

 

4 września 2020 r. o godz. 18:00 - wystawa prac Marcina Piwowarskiego, ilustratora o zwariowanych pomysłach i ogromnej wyobraźni, współpracującego z czołówką polskich i zagranicznych wydawnictw. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ Marty Karuzel oraz Mai i Gabrysi Chrząszcz. Przygotowanie muzyczne Emilia Ogonowska-Jaroń. Ekspozycję będzie można oglądać do 11 września. Udział w spotkaniu za okazaniem zaproszenia.

 

5 września 2020 r., godz. 11:00 - będzie można wyruszyć na akcję poszukiwania książek w przestrzeni Centrum Komunikacyjnego. Dla najwytrwalszych uczestników gry miejskiej „Podróż za jedną książkę” przewidziano nagrody.

O tej samej godzinie odbędą się warsztaty z wykorzystaniem niespotykanych możliwości gogli VR: spacery po chińskim murze, wizyta w wirtualnym laboratorium, zwiedzanie stacji kosmicznej i in.

 

5 września 2020 r., godz. 16:00 - odbędzie się flash mob - akcja wspólnego czytania fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania 2020.

 

5 września 2020 r., godz. 17:00 – na miłośników komedii kryminalnych będzie czekał Alek Rogoziński. Jego książki wielokrotnie zdobywały nagrody w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka", a on sam nazywany jest "księciem komedii kryminalnej". W Mediatece pojawi się z promocją powieści "Teściowe muszą zniknąć". Podczas spotkania będzie można zakupić książki z dedykacją pisarza. Aby wziąć udział w spotkaniu należy okazać wejściówkę (do odebrania w Mediatece od 1 września) oraz przynieść przynajmniej 1 książkę, włączając się tym samym w akcję Bookcrossingu.

 

Wszystko na to wskazuje, że powstaje nowe niezwykłe miejsce na mapie Kielc, w którym nie będzie czasu na nudę. Już dziś zapraszamy.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności