Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Mediateka - Poczytalnia na dVoRcu - połączenie nowoczesności z tradycją

27-08-2020

Nowy Dworzec Autobusowy będzie też centrum spotkań i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Czas tu spędzany przez podróżnych na pewno umili też pobyt w Mediatece - Poczytalni na dVoRcu, która jest filią Miejskiej Biblioteki publicznej w Kielcach, która jest najnowocześniejszym projektem bibliotecznym w regionie.

Mediateka rozpocznie działalność od września, a otwarciu będą towarzyszyć interesujące wydarzenia.

Imprezy inaugurujące działalność Poczytalni na dVoRcu odbędą się 4-5 września. Zaplanowano: wystawę prac światowej klasy ilustratora Marcina Piwowarskiego, spotkanie z „księciem komedii kryminalnej” Alkiem Rogozińskim, grę miejską „Podróż za jedną książkę”, Akademię Przyszłości Wirtualnej Rzeczywistości oraz flash mob połączony z akcją Narodowe Czytanie 2020.

- Poczytalnia na dVoRcu będzie miejscem dla każdego, kto zechce spędzać czas w Strefie VR, zagrać na konsolach do gier, śledzić rozgrywki e-sportu, przenieść się do świata w wymiarze 3D (np. zwiedzić muzeum lub stację kosmiczną), obejrzeć filmy, spędzić czas przy grach planszowych, skorzystać z audiobooków, książek w tradycyjnej formie i czasopism, wziąć udział w interesujących wydarzeniach kulturalnych i twórczych projektach - podkreśla Anna Żmudzińksa, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Celem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach jest stworzenie przyjaznej dla czytelników przestrzeni wymiany myśli i poglądów, gdzie mogliby realizować ważne dla nich projekty oraz pogłębiać swoje pasje i zainteresowania. Na antresoli planowane są wystawy prac świętokrzyskich twórców, odbywać się będą prezentacje regionalnych perełek kultury i turystyki. Mieszkańcy Kielc, turyści i podróżni będą mogli skorzystać z wielu publikacji, które podarowały ROT-y z różnych stron Polski oraz gminy regionu świętokrzyskiego.

Program wydarzenia:

4 września 2020 r. o godz. 18:00 - wystawa prac Marcina Piwowarskiego, ilustratora o zwariowanych pomysłach i ogromnej wyobraźni, współpracującego z czołówką polskich i zagranicznych wydawnictw. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ Marty Karuzel oraz Mai i Gabrysi Chrząszcz. Przygotowanie muzyczne Emilia Ogonowska-Jaroń. Ekspozycję będzie można oglądać do 11 września. Udział w spotkaniu za okazaniem zaproszenia.

5 września 2020 r., godz. 11:00 - będzie można wyruszyć na akcję poszukiwania książek w przestrzeni Centrum Komunikacyjnego. Dla najwytrwalszych uczestników gry miejskiej „Podróż za jedną książkę” przewidziano nagrody.

O tej samej godzinie odbędą się warsztaty z wykorzystaniem niespotykanych możliwości gogli VR: spacery po chińskim murze, wizyta w wirtualnym laboratorium, zwiedzanie stacji kosmicznej i in.

5 września 2020 r., godz. 16:00 - odbędzie się flash mob - akcja wspólnego czytania fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania 2020.

5 września 2020 r., godz. 17:00 – na miłośników komedii kryminalnych będzie czekał Alek Rogoziński. Jego książki wielokrotnie zdobywały nagrody w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka", a on sam nazywany jest "księciem komedii kryminalnej". W Mediatece pojawi się z promocją powieści "Teściowe muszą zniknąć". Podczas spotkania będzie można zakupić książki z dedykacją pisarza. Aby wziąć udział w spotkaniu należy okazać wejściówkę (do odebrania w Mediatece od 1 września) oraz przynieść przynajmniej 1 książkę, włączając się tym samym w akcję Bookcrossingu.

Wszystko na to wskazuje, że powstaje nowe niezwykłe miejsce na mapie Kielc, w którym nie będzie czasu na nudę. Już dziś zapraszamy.