Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

 Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

 

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

(2020-09-11)

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

(2020-09-11)

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

(2020-09-11)

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Podziękowania dla wieloletniego dyrektora „Kubusia”

31-08-2020

Zakończyła się kadencja Roberta Drobniucha na stanowisku dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Podziękowania za wieloletnią pracę w imieniu prezydenta Bogdana Wenty przekazali zastępcy prezydenta Bożena Szczypiór i Marcin Różycki.

 

"Proszę przyjąć najserdeczniejsze wyrazy uznania i podziękowania w związku z zakończeniem pełnienia funkcji dyrektora Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Te osiem lat, od 2012 roku, kiedy misja ta została Panu powierzona, to czas, kiedy „Kubuś” potwierdzał swoją jakość i zdobywał nowe przestrzenie. Pana praca dała Teatrowi i Kielcom coś niezwykle ważnego. Pozwalała dostrzec to, co dla wielu jest niewidzialne czy ulotne. Utrwalała niepowtarzalne i wyjątkowe chwile naszej rzeczywistości, przekładała język teatru na codzienne życie. Zainspirowany nią Zespół Teatru tworzył dzieła dające radość, refleksję i edukację nie tylko najmłodszych. A wizyty w „Kubusiu”, jak zawsze od lat, były i będą niezapomnianymi wspomnieniami widzów. By to osiągnąć, trzeba bezgranicznie oddać się swojemu powołaniu, trzeba kochać to, co się robi, choć jest to często okupione ciężką pracą. O tym, jak jest to potrzebne, najlepiej świadczą liczne nagrody, wyróżnienia oraz ministerialne dotacje, jakie „Kubuś” wielokrotnie otrzymywał na realizację kolejnych wspaniałych projektów, dzięki którym wielu młodych ludzi mogło rozsmakować się w teatrze i rozwijać swoje pasje. Dziękuję Panu za wspaniałą promocję naszego miasta w Polsce i na świecie. Życzę wszystkiego najlepszego, kolejnych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z działań artystycznych i życia osobistego. Wszelkiej pomyślności" - czytamy w liście od prezydenta Bogdana Wenty.

 

Zakończenie zarządzania kieleckim teatrem lalek przez Roberta Drobniucha, zbiegło się z  finałem tegorocznej, szóstej edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

 

Festiwal jest jednym z wielu projektów zainicjowanych w Kielcach przez Roberta Drobniucha w ciągu ostatnich lat. Ideą przeglądu odbywającego się co roku w sierpniowe weekendy jest zapewnienie wartościowych propozycji kulturalnych na spędzanie czasu w mieście podczas wakacji.

Zachęcanie najmłodszych i całych rodzin do odkrywania teatru „Kubuś” Robert Drobniuch realizował też poprzez pięć edycji „Lata w teatrze” (finansowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie), działania teatralne w szkołach zrealizowane w ramach funduszy z Konkursu im. J. Dormana, czy trzy edycje projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kilkumiesięczne spotkania z nastolatkami wokół klasycznych dramatów odbywały się w ścisłej kooperacji z kieleckimi placówkami oświatowymi, ale współpraca z nauczycielami i pedagogami miała też charakter całoroczny np. w ramach zainicjowanego przez Roberta Drobniucha Komitetu Nauczycielskiego przy Teatrze „Kubuś” czy projektu „Uwaga! Dzieci na scenie!”.
 

Kielecka scena inicjowała też przedsięwzięcia związane ze środowiskiem akademickim i uczelniami artystycznymi. Jednym z nich był projekt „Debiuty” adresowany do absolwentów szkół teatralnych czy międzynarodowy konkurs dla scenografów i projektantów „Animatus”, oparty na idei eksplorowania współczesnych możliwości i poszukiwania nowych środków wyrazu w obrębie teatru formy.

 

Choć repertuar Teatru „Kubuś” oparty jest przede wszystkim na spektaklach dla dzieci, podczas kadencji Roberta Drobniucha przy ul. Dużej regularnie grano spektakle dla młodzieży i dorosłych, często w ramach koprodukcji o charakterze międzynarodowym.

Spektakl „Sklepy cynamonowe” finansowany z programu „Turcja 2014 -Promesa” powstał we współpracy ze Istambul Karagöz Puppet Fundation, a spektakl „The Monstrum Band”, stworzony wspólnie z Grupą Coincidentia, stał się punktem wyjścia dla projektu promującego polską dramaturgię i teatr lalek w Niemczech (na co „Kubuś” pozyskał grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

 

Teatr gościł z sukcesami na zagranicznych i krajowych festiwalach, uzyskując nagrody w najważniejszych polskich konkursach (m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Konkursie „Klasyka Żywa”, na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu), a jednocześnie na swoim lokalnym gruncie podejmował ważne działania o charakterze społecznym. Był wśród nich pięcioletni projekt resocjalizacyjny „TEATR MAMA TATA i JA”, realizowany wspólnie z Aresztem Śledczym w Kielcach, skupiony na utrzymywaniu relacji dzieci z osadzonymi rodzicami czy projekty integracyjne „Ojczyzny” i „Święto” powstałe we współpracy z Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Łukowie.


Wszystkie te inicjatywy, toczące się równolegle do regularnej działalności repertuarowej Teatru, były finansowane z zewnętrznych, skutecznie pozyskiwanych dotacji m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Narodowego Centrum Kultury o łącznej kwocie prawie 2 mln złotych w ciągu ośmiu lat.


„Kubuś” uzyskiwał też wsparcie finansowe na środki trwałe i infrastrukturę, a po wielu latach starań, wspólnie z władzami Kielc, udało się również zdobyć środki na nową siedzibę Teatru i przygotować dokumentację projektową do przetargów.

 

Od września Robert Drobniuch obejmie stanowisko dyrektora Teatru „Guliwer” w Warszawie.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności