Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Dworzec Autobusowy otwarty dla pasażerów i przewoźników

01-09-2020

W Centrum Komunikacyjnym w Kielcach wielki ruch. Pierwszy autobus wyjechał stąd we wtorek o godzinie 0:55 w kierunku Rzeszowa, a kolejny kurs odbył się 5 minut później w kierunku Warszawy. Od 1 września z Centrum Komunikacyjnego regularnie będą kursować autobusy i busy w różnych kierunkach.

Wjeżdżające pierwsze autobusy przywitała m.in. Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach wręczając kierowcom pamiątkowe upominki. Natomiast miłośnicy komunikacji przywitali pasażerów m.in. słodyczami.

- Żeby tylko wszystkie busy odjeżdżały z tego dworca, a nie z innych ulic - mówi jedna z pasażerek.

Od 1 września dworzec tętni życiem. Niektórzy odwiedzający nie planowali podróży, a zwiedzanie nowego obiektu - Jest super, wielkie dzięki dla twórców - mówi jedna z pasażerek.

Wielu pasażerów i ponad 200 kursów dziennie. Jednak nie wszyscy przewoźnicy zdążyli dopełnić formalności i nadal około setki odjazdów będzie odbywać się z tymczasowego dworca na Placu Niepodległości.

- Przewoźnicy do ostatnich dni czekali na złożenie odpowiednich dokumentów w Urzędzie Marszałkowskim o zmianę zezwolenia, myślę, że powodem była pandemia i ta niepewność czy uczniowie wrócą do szkół. Mam nadzieję, że w kolejnych dniach przewoźnicy otrzymają odpowiednie zezwolenia i będą mogli odjeżdżać z tego dworca, a dworzec na Placu Niepodległości zostanie zamknięty - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Przewoźnicy odjeżdżający z dworca tymczasowego do 31 października mają czas na uzupełnienie dokumentacji i przeniesienie się do Centrum Komunikacyjnego. Pasażerowie o zmianach w kursach i odjazdach autobusów z obu dworców, informowani są na bieżąco.

- Codziennie od godziny 6.00 do 21.30 jest informacja czynna na dworcu i można się dowiedzieć osobiście - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił też, infolinię - numer  41 25 07 999 czynny będzie od godz. 6.00 do godz. 21.30. Warto też śledzić stronę internetową dworzec.kielce.pl.

Od 1 września z nowego dworca będzie korzystać 11 przewoźników, którzy obsługują 32 linie i 224 kursy. Docelowo ma być realizowanych niemal 500 kursów. Celem jest skupienie na nowym dworcu całej komunikacji pozamiejskiej.

- Pierwszy dzień zacząłem pracę, ale ogólnie dworzec jest super, nie to co było - rewelacja - mówi Robert Brzeziński, kierowca busa.

Hala główna Dworca Autobusowego otwarta będzie codziennie od godz. 5.00 do 23.00, w pozostałych godzinach czynna będzie poczekalnia nocna. Dla pasażerów przygotowano wiele udogodnień. Punkt gastronomiczny i automaty z przekąskami, informacje, kasy biletowe prywatnych przewoźników, ruchome schody, bezpłatne toalety i sporo miejsc, gdzie wygodnie można poczekać na autobus.

- Zwiedziłam sobie tutaj wszystko, najbardziej podoba mi się ta strefa podróżnych, gdzie można poczytać książki, posłuchać audiobooków. Pyszna kawa polecam wszystkim - mówi jedna z pasażerek.

To miejsce gdzie można poczytać i spędzić czas w komfortowych warunkach to Mediateka. Czyli nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją.

- Tutaj będzie można wypożyczyć książki poczytać gazetę, ale także skorzystać z szerokiej oferty audiobooków dla turystów mamy przewodniki po ciekawych miejscach zarówno po regionie, ale i po całej Polsce. Zaprosimy państwa również do wirtualnej rzeczywistości. Chcemy, żeby to było miejsce dla dzieci i dorosłych w różnym wieku, dla całych rodzin - podkreśla Anna Żmudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Uroczyste otwarcie Mediateki odbędzie się w  dniach 4-5 września. Inauguracji Poczytalni na dVoRcu będą towarzyszyć interesujące wydarzenia: wystawa prac światowej klasy ilustratora Marcina Piwowarskiego, spotkanie z „księciem komedii kryminalnej” Alkiem Rogozińskim, gra miejska „Podróż za jedną książkę”, Akademia Przyszłości Wirtualnej Rzeczywistości, flash mob połączony z akcją Narodowe Czytanie 2020.

To nie koniec nowości na dworcu. Przy głównym wejściu na dworzec przy tunelu „A” otwarto również punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, przeniesiony z ul. Warszawskiej. Od wtorku na dworzec zostały przeniesione przystanki początkowe dla pięciu linii autobusowych: 10, 31, 32, 43 i 47.