Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty

Zobacz również:

 

Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Dworzec Autobusowy otwarty dla pasażerów i przewoźników

01-09-2020

W Centrum Komunikacyjnym w Kielcach wielki ruch. Pierwszy autobus wyjechał stąd we wtorek o godzinie 0:55 w kierunku Rzeszowa, a kolejny kurs odbył się 5 minut później w kierunku Warszawy. Od 1 września z Centrum Komunikacyjnego regularnie będą kursować autobusy i busy w różnych kierunkach.

 

  

 

Wjeżdżające pierwsze autobusy przywitała m.in. Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach wręczając kierowcom pamiątkowe upominki. Natomiast miłośnicy komunikacji przywitali pasażerów m.in. słodyczami.

 

- Żeby tylko wszystkie busy odjeżdżały z tego dworca, a nie z innych ulic - mówi jedna z pasażerek.

 

Od 1 września dworzec tętni życiem. Niektórzy odwiedzający nie planowali podróży, a zwiedzanie nowego obiektu - Jest super, wielkie dzięki dla twórców - mówi jedna z pasażerek.

 

Wielu pasażerów i ponad 200 kursów dziennie. Jednak nie wszyscy przewoźnicy zdążyli dopełnić formalności i nadal około setki odjazdów będzie odbywać się z tymczasowego dworca na Placu Niepodległości.

 

- Przewoźnicy do ostatnich dni czekali na złożenie odpowiednich dokumentów w Urzędzie Marszałkowskim o zmianę zezwolenia, myślę, że powodem była pandemia i ta niepewność czy uczniowie wrócą do szkół. Mam nadzieję, że w kolejnych dniach przewoźnicy otrzymają odpowiednie zezwolenia i będą mogli odjeżdżać z tego dworca, a dworzec na Placu Niepodległości zostanie zamknięty - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

 

Przewoźnicy odjeżdżający z dworca tymczasowego do 31 października mają czas na uzupełnienie dokumentacji i przeniesienie się do Centrum Komunikacyjnego. Pasażerowie o zmianach w kursach i odjazdach autobusów z obu dworców, informowani są na bieżąco.

 

- Codziennie od godziny 6.00 do 21.30 jest informacja czynna na dworcu i można się dowiedzieć osobiście - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

 

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił też, infolinię - numer  41 25 07 999 czynny będzie od godz. 6.00 do godz. 21.30. Warto też śledzić stronę internetową dworzec.kielce.pl.

 

Od 1 września z nowego dworca będzie korzystać 11 przewoźników, którzy obsługują 32 linie i 224 kursy. Docelowo ma być realizowanych niemal 500 kursów. Celem jest skupienie na nowym dworcu całej komunikacji pozamiejskiej.

 

- Pierwszy dzień zacząłem pracę, ale ogólnie dworzec jest super, nie to co było - rewelacja - mówi Robert Brzeziński, kierowca busa.

 

Hala główna Dworca Autobusowego otwarta będzie codziennie od godz. 5.00 do 23.00, w pozostałych godzinach czynna będzie poczekalnia nocna. Dla pasażerów przygotowano wiele udogodnień. Punkt gastronomiczny i automaty z przekąskami, informacje, kasy biletowe prywatnych przewoźników, ruchome schody, bezpłatne toalety i sporo miejsc, gdzie wygodnie można poczekać na autobus.

 

- Zwiedziłam sobie tutaj wszystko, najbardziej podoba mi się ta strefa podróżnych, gdzie można poczytać książki, posłuchać audiobooków. Pyszna kawa polecam wszystkim - mówi jedna z pasażerek.

 

To miejsce gdzie można poczytać i spędzić czas w komfortowych warunkach to Mediateka. Czyli nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją.

 

- Tutaj będzie można wypożyczyć książki poczytać gazetę, ale także skorzystać z szerokiej oferty audiobooków dla turystów mamy przewodniki po ciekawych miejscach zarówno po regionie, ale i po całej Polsce. Zaprosimy państwa również do wirtualnej rzeczywistości. Chcemy, żeby to było miejsce dla dzieci i dorosłych w różnym wieku, dla całych rodzin - podkreśla Anna Żmudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

 

Uroczyste otwarcie Mediateki odbędzie się w  dniach 4-5 września. Inauguracji Poczytalni na dVoRcu będą towarzyszyć interesujące wydarzenia: wystawa prac światowej klasy ilustratora Marcina Piwowarskiego, spotkanie z „księciem komedii kryminalnej” Alkiem Rogozińskim, gra miejska „Podróż za jedną książkę”, Akademia Przyszłości Wirtualnej Rzeczywistości, flash mob połączony z akcją Narodowe Czytanie 2020.

 

To nie koniec nowości na dworcu. Przy głównym wejściu na dworzec przy tunelu „A” otwarto również punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, przeniesiony z ul. Warszawskiej. Od wtorku na dworzec zostały przeniesione przystanki początkowe dla pięciu linii autobusowych: 10, 31, 32, 43 i 47.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności