Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Poznaliśmy listę projektów KBO ocenionych pozytywnie i negatywnie

09-09-2020

W dniu 9 września, została opublikowana lista projektów zgłoszonych do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, ocenionych pozytywnie i negatywnie. W tegorocznej edycji KBO 2021 złożono rekordową liczbę projektów, aż 186.

Jeden projekt został zweryfikowany negatywnie pod względem formalnym. Ocenie merytorycznej poddano jednak 179 zadań, ponieważ 6 pozostałych, jeszcze w trakcie procesu weryfikacji, wycofali sami wnioskodawcy.

Komisja pozytywnie zaopiniowała 125 wniosków, z czego 17 dotyczyło inwestycji dużych, 51 małych i 57 projektów nieinwestycyjnych. Negatywnie oceniono 54 propozycje (12 inwestycje duże, 9 małe i 33 tzw. „projekty miękkie”).

Podobnie jak w latach ubiegłych wśród projektów inwestycyjnych dominują tzw. „projekty szkolne”  budowa boisk, bieżni, siłowni czy placów zabaw. Ponadto mieszkańcy Kielc złożyli projekty na wykonanie murali, budowę tężni solankowych w różnych rejonach miasta, utworzenie Energetycznego Centrum Doświadczeń.

Projekty nieinwestycyjne to m.in.:  festyny, utworzenie Parku Pamięci  Kielczan,  Kieleckie Fotopocztówki, gry miejskie.  W bieżącym roku mieszkańcy złożyli wiele projektów „zielonych” m.in. „Zielony kącik”, roślinny witacz, zielony ekran. Zauważalny jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców o czym świadczą złożone projekty takie jak: zakup smogowozu, przenośnych kamer do monitorowania dzikich wysypisk, warsztaty edukacyjne o pszczołach.

Wnioskodawcy, których projekty uzyskały ocenę negatywną mogą złożyć odwołanie. Mają na to czas w dniach od 10 do 16 września. Zgodnie z Regulaminem Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego odwołanie można wnieść pisemnie lub elektronicznie do Komisji ds. KBO za pośrednictwem Urzędu Miasta Kielce. Komisja rozpatrzy odwołania na posiedzeniu jawnym w dniu 22 września.

Ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana w dniu 24 września na stronie pod adresem www.bo.kielce.eu.

Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa dwa tygodnie. Po raz pierwszy głosowanie odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie za pomocą formularza dostępnego na stronie adresem www.bo.kielce.eu. Wymagane  jest przy tym podanie swojego numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Na jeden numer telefonu może zostać wysłany wyłącznie jeden sms.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu czy telefonu komórkowego zaplanowano możliwość oddania głosu w specjalnie do tego przeznaczonych, oznakowanych punktach. Jeden z nich zlokalizowany będzie przy wejściu głównym do Urzędu Miasta przy Rynku. Drugi punkt będzie przy siedzibie Urzędu Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6. Dyżurować tam będa pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej. Dodatkowo zaplanowano również możliwość głosowania w punkcie mobilnym. Szczegóły dostępne będą na stronie adresem www.bo.kielce.eu.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną rekomendujemy głosowanie za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Wyniki tegorocznej edycji poznamy najpóźniej 15 października.

LISTA ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW

LISTA PROJEKTÓW ZWERYFIKOWANYCH POZYTYWNIE

LISTA PROJEKTÓW ZWERYFIKOWANYCH NEGATYWNIE

W tym roku na realizację projektów w ramach KBO przeznaczono 7 750 000 złotych. Pieniądze zostaną rozdzielone na zadania według kategorii na kwoty:

• zadania inwestycyjne duże 5 000 000 zł
  • zadania inwestycyjne małe 2 000 000 zł