Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

Zobacz również:

Poznaliśmy laureatów konkursu "Poszukiwacze czystego powietrza"
(2020-09-23)
Odkrywamy Kielce – Park Kadzielnia
(2020-09-21)
Uczą się patrzeć nie tylko wzrokiem
(2020-09-21)
To będzie sportowy weekend
(2020-09-19)
Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

09-09-2020

Cztery premiery, spektakle dla widzów w każdym wieku, warsztaty, konkursy, a także kontynuacja działalności edukacyjnej. Tak w skrócie można przedstawić najbliższe plany nowej dyrekcji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Na początku konferencji prasowej Piotr-Bogusław Jędrzejczak, podziękował zespołowi za miłe przyjęcie i wyraził uznanie dla swojego poprzednika.

- Przyszedłem tutaj, bo było warto. Ten teatr uważam, że za poprzedniej dyrekcji bardzo poszybował w górę jeśli chodzi o poziom artystyczny i jest to niezwykle ciekawe miejsce na teatralnej mapie Polski. To jedna z najlepszych scen animacyjnych – podkreślił  Piotr-Bogusław Jędrzejczak dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Piotr-Bogusław Jędrzejczak funkcję dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” objął 1 września. Na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami przypomniał o swoich dotychczasowych artystycznych i rodzinnych związkach z Kielcami i regionem świętokrzyskim.

- Z wykształcenia jestem reżyserem dramatycznym, lata całe współpracowałem z Teatrem Żeromskiego, a także wiele innych artystycznych przedsięwzięć wiązało mnie z tym miastem – powiedział dyrektor „Kubusie”.

Nowy dyrektor przedstawił również plany na najbliższy czas. Do  końca tego roku na scenie zobaczymy dobrze znane tytuły, oczywiście w reżimie sanitarnym - Na pierwszym po długiej przerwie spektaklu widownia zajęła wszystkie możliwe miejsca. Czyli jest chęć powrotu publiczności do teatru – podkreśla dyrektor.

W nowym sezonie zapowiadane są cztery premiery. Pierwszą z nich wyreżyseruje poprzedni dyrektor placówki Robert Drobniuch. Będzie to spektakl „Planeta Einsteina” z tekstem Elżbiety Chowaniec. Sztuka powstanie w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu - Będzie wersja poznańska w październiku i wersja kielecka w połowie stycznia – mówi dyrektor „Kubusia”.

Natomiast w marcu zobaczymy adaptację tekstu Leszka Kołakowskiego w sztuce „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. Reżyserem spektaklu będzie obecny dyrektor teatru Piotr-Bogusław Jędrzejczak - Moje myślenie o teatrze dla dzieci czy młodzieży jest takie, żeby robić to warstwowo. Czyli ważne jest, aby dorośli przychodzący z pociechami do teatru tez się nie nudzili - powiedział dyrektor.

Kolejna propozycja w przyszłym sezonie to musicalowa wersja „Lata Muminków” z muzyką Tadeusza Woźniaka oraz adaptacja książki Marcina Szczygielskiego „Arka czasu”, w której autor porusza problem holokaustu, widziany z perspektywy kilkuletniego dziecka.

W nowym sezonie swoją pracę będzie kontynuować grupa teatralna „TworzyMy”, nie zabraknie też dobrze znanych wydarzeń edukacyjnych, jak wakacyjny festiwal Hurra Art czy warsztaty teatralne Wczytuję sztukę.

- Większość naszych  przedsięwzięć otrzymywało dofinansowanie z MKiDN, zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym roku, ale chcemy w miarę możliwości przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa powrócić do normalnych kontaktów z widzami – podkreśliła Joanna Kowalska z-ca dyr. Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Nowością ma być wzorowany na „Dzikiej Róży” z teatru Żeromskiego - plebiscyt publiczności na najlepszy spektakl, aktorkę i aktora sezonu. Nowy dyrektor placówki chce również postawić na edukację ekologiczną, uczestnicząc w programie „Pszczoły w mieście”.