Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Projekt Budżetu Miasta na 2021 rok

Zobacz również:

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych
(2020-11-30)
Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

09-09-2020

Cztery premiery, spektakle dla widzów w każdym wieku, warsztaty, konkursy, a także kontynuacja działalności edukacyjnej. Tak w skrócie można przedstawić najbliższe plany nowej dyrekcji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Na początku konferencji prasowej Piotr-Bogusław Jędrzejczak, podziękował zespołowi za miłe przyjęcie i wyraził uznanie dla swojego poprzednika.

- Przyszedłem tutaj, bo było warto. Ten teatr uważam, że za poprzedniej dyrekcji bardzo poszybował w górę jeśli chodzi o poziom artystyczny i jest to niezwykle ciekawe miejsce na teatralnej mapie Polski. To jedna z najlepszych scen animacyjnych – podkreślił  Piotr-Bogusław Jędrzejczak dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Piotr-Bogusław Jędrzejczak funkcję dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” objął 1 września. Na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami przypomniał o swoich dotychczasowych artystycznych i rodzinnych związkach z Kielcami i regionem świętokrzyskim.

- Z wykształcenia jestem reżyserem dramatycznym, lata całe współpracowałem z Teatrem Żeromskiego, a także wiele innych artystycznych przedsięwzięć wiązało mnie z tym miastem – powiedział dyrektor „Kubusie”.

Nowy dyrektor przedstawił również plany na najbliższy czas. Do  końca tego roku na scenie zobaczymy dobrze znane tytuły, oczywiście w reżimie sanitarnym - Na pierwszym po długiej przerwie spektaklu widownia zajęła wszystkie możliwe miejsca. Czyli jest chęć powrotu publiczności do teatru – podkreśla dyrektor.

W nowym sezonie zapowiadane są cztery premiery. Pierwszą z nich wyreżyseruje poprzedni dyrektor placówki Robert Drobniuch. Będzie to spektakl „Planeta Einsteina” z tekstem Elżbiety Chowaniec. Sztuka powstanie w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu - Będzie wersja poznańska w październiku i wersja kielecka w połowie stycznia – mówi dyrektor „Kubusia”.

Natomiast w marcu zobaczymy adaptację tekstu Leszka Kołakowskiego w sztuce „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. Reżyserem spektaklu będzie obecny dyrektor teatru Piotr-Bogusław Jędrzejczak - Moje myślenie o teatrze dla dzieci czy młodzieży jest takie, żeby robić to warstwowo. Czyli ważne jest, aby dorośli przychodzący z pociechami do teatru tez się nie nudzili - powiedział dyrektor.

Kolejna propozycja w przyszłym sezonie to musicalowa wersja „Lata Muminków” z muzyką Tadeusza Woźniaka oraz adaptacja książki Marcina Szczygielskiego „Arka czasu”, w której autor porusza problem holokaustu, widziany z perspektywy kilkuletniego dziecka.

W nowym sezonie swoją pracę będzie kontynuować grupa teatralna „TworzyMy”, nie zabraknie też dobrze znanych wydarzeń edukacyjnych, jak wakacyjny festiwal Hurra Art czy warsztaty teatralne Wczytuję sztukę.

- Większość naszych  przedsięwzięć otrzymywało dofinansowanie z MKiDN, zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym roku, ale chcemy w miarę możliwości przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa powrócić do normalnych kontaktów z widzami – podkreśliła Joanna Kowalska z-ca dyr. Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Nowością ma być wzorowany na „Dzikiej Róży” z teatru Żeromskiego - plebiscyt publiczności na najlepszy spektakl, aktorkę i aktora sezonu. Nowy dyrektor placówki chce również postawić na edukację ekologiczną, uczestnicząc w programie „Pszczoły w mieście”.