Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wspominamy tych, którzy odeszli...

Zobacz również:

Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków. Miasto, jak co roku przekaże dotację
(2020-10-30)
Miasto Kielce właścicielem Korony
(2020-10-29)
Miejski program in vitro ze zgodą Rady Miasta
(2020-10-28)
Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych
(2020-10-27)
Budżet Obywatelski. Trwa budowa boisk przy szkołach
(2020-10-27)
Nauka zdalna w szkołach
(2020-10-26)
Prace na ważnej inwestycji drogowej mocno zaawansowane
(2020-10-26)
KORONAWIRUS. Komunikat Wydziału Komunikacji
(2020-10-23)
Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)

Ratusz przekazał środki bezpieczeństwa

24-09-2020

Urząd Miasta Kielce rozpoczął przekazywanie środków bezpieczeństwa, m.in. dla służb mundurowych działających na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego. W pierwszej kolejności trafiły one do Komendy Miejskiej Policji i Straży Pożarnej, a także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz szpitali działających w Kielcach. Przekazano je w ramach projektu dot. przeciwdziałania i ograniczania skutków epidemii COVID 19.

- To są środki, które były zapotrzebowane przez te instytucje, w ramach projektu, który jest realizowany z pieniędzy unijnych – tłumaczy Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.

Przedmiotem projektu jest zakup środków ochrony indywidualnej (np. maseczki, kombinezony, gogle), sprzętu jednorazowego użytku, drobnych urządzeń, niezbędnych do działań na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz środków do dezynfekcji przestrzeni publicznych w Kielcach, w tym m.in. przystanków autobusowych.

Szacunkowy koszt projektu to ok. 4 mln zł, z czego ok. 500 tys. zł pochodzi z wkładu własnego. Środki, które przekazano, są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz mieszkańców korzystających z usług tych instytucji.

- Mimo, że to nie są instytucje, którymi zarządzamy, jak Policja, Straż Pożarna czy szpitale, niemniej mamy świadomość, że służą one naszym mieszkańcom i ich bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne – dodaje wiceprezydent Szczypiór.

Projekt będzie dalej realizowany. W najbliższym czasie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego będzie miał możliwość zwiększenia przeznaczonej na niego kwoty.

Zgodnie z wytycznymi do naboru, wsparciem w ramach projektu mogą być objęte szpitale powiatowe, jednostki służb mundurowych, zakłady opiekuńczo – lecznicze zaangażowane w walkę z epidemią COVID-19 i/lub prowadzące działania w ramach łagodzenia skutków koronawirusa.

Ponadto w ramach projektu wsparciem objęte zostaną zakłady oraz agencje pielęgnacyjno-opiekuńcze działające w ramach MOPR, przedszkola, żłobki.

Personel tych podmiotów, wykonujący obowiązki w służbie mieszkańcom  jest najbardziej narażony na zakażenie wirusem, stąd konieczne jest zapewnienie mu środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, wyposażenie w urządzenia do dezynfekcji.

Tytuł projektu: Przeciwdziałanie i ograniczanie skutków epidemii COVID-19 na terenie Powiatu Grodzkiego - Miasta Kielce. Projket finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020; Oś Priorytetowa 9: Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Poddziałanie 9.2.3  Rozwój wysokiej jakości usług zdrowotnych.

Całkowita wartość projektu: 3.885.905,20 zł
Dofinansowanie: 3.303.019,42 zł