Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

 Wspominamy tych, którzy odeszli...

Zobacz również:

 

Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków. Miasto, jak co roku przekaże dotację
(2020-10-30)
Miasto Kielce właścicielem Korony
(2020-10-29)
Miejski program in vitro ze zgodą Rady Miasta
(2020-10-28)
Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych
(2020-10-27)
Budżet Obywatelski. Trwa budowa boisk przy szkołach
(2020-10-27)
Nauka zdalna w szkołach
(2020-10-26)
Prace na ważnej inwestycji drogowej mocno zaawansowane
(2020-10-26)
KORONAWIRUS. Komunikat Wydziału Komunikacji
(2020-10-23)
Ogród Botaniczny w jesiennej odsłonie
(2020-10-22)

Przedstawiciele transportu publicznego otrzymali środki ochronne
(2020-10-22)

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze
(2020-10-21)
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
(2020-10-21)
Jesienny spacer do źródła Silnicy
(2020-10-20)
Kielce jesienne
(2020-10-19)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Młodzi i zdolni. Poznaliśmy laureatów nagrody „Nadzieje Kielc”

29-09-2020

Po raz kolejny Miasto Kielce nagrodziło dziesięcioro wyjątkowo uzdolnionych młodych ludzi. Laureatów tegorocznych nagród „Nadzieje Kielc” poznaliśmy we wtorek podczas uroczystości na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

 

 

Do tego wyjątkowego grona "Nadziei Kielc" dołączyli: Katarzyna Borek, Wiktor Brożek, Iwo Kaczmarski, Róża Okoń, Piotr Rysiński, Łukasz Skrzyniarz, Mateusz Szymkiewicz, Jakub Treszczotko, Mateusz Wójcik, Filip Zdziech.

 

To dla nas wyróżnienie i wielka odpowiedzialność – podkreśla Jakub Treszczotko - Wiele osób stwierdziło, że jestem godny, by położyć we mnie te nadzieje i by wymagać ode mnie, by wszystkie moje umiejętności, które prezentowałem do tego czasu dalej były rozwijane przeze mnie. Ta nagroda oznacza dużą odpowiedzialność, która została właśnie na mnie nałożona - powiedział.

 

Nagrody „Nadzieje Kielc” przyznawane są od 1996 roku uczniom i absolwentom szkół ponadpodstawowych za ich wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu czy działalności społecznej. Do tej pory Miasto przyznało 244 nagrody, w tym trzy Nagrody Specjalne.

 

W tegorocznej edycji nagrodzono troje uczniów za osiągnięcia z przedmiotów humanistycznych, czworo za osiągnięcia z przedmiotów ścisłych oraz trzech uczniów za osiągnięcia sportowe.

 

Statuetki i dyplomy tegorocznym laureatom wręczyli prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Jarosław Bukowski, przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Kielce. Wyróżnieni przez władze Kielc, otrzymali również nagrody pieniężne. Prezydent Kielc Bogdan Wenta złożył gratulacje laureatom, a ich rodzicom i nauczycielom dziękował za wychowawczy trud.


- Rodzina jest tą podstawą, podstawą gdzie właśnie talent jest dostrzeżony. Czasami trzeba córkę czy syna trzeba podwieźć na zajęcia lub ich wzmacniać, kiedy wykazują pewne zdolności lub zainteresowania w danej przestrzeni. Więc tylko trzeba im życzyć właśnie sukcesów, cierpliwości, dużej cierpliwości, bo na pewno w takim młodym wieku nasze marzenia często chcemy szybko realizować, no i zdrowia – powiedział  Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

 

W uroczystości uczestniczyły również rodziny i nauczyciele laureatów, a także m.in. senator Krzysztof Słoń, zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce Joanna Winiarska.


- Przede wszystkim jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że dużo więcej wniosków w tym roku wpłynęło niż w ubiegłym roku i jest to dobra wróżba na przyszłość. Mamy kogo nagradzać, są to ludzie, którzy występują nie tylko na naszych arenach kieleckich, nie tylko polskich, ale czasami międzynarodowych w przeróżnych dyscyplinach - powiedział Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

 

Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentowali się młodzi artyści ze Studia „Marzenie”, zespołu tańca akrobatycznego „Grafit” oraz Studia Piosenki „Ga-Ga” Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

 

 

Oto lista tegorocznych laureatów:

 

Katarzyna Borek jest bardzo dobrą i utalentowaną uczennicą. Realizuje swoje pasje związane z językiem polskim i naukami humanistycznymi oraz rozwija umiejętności w wielu konkursach i na konferencjach. Jest finalistką L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Oprócz wzorowych wyników w nauce aktywnie angażuje się w życie szkolne i lokalne. Jest społeczną działaczką i aktywistką, chętnie bierze udział w różnych inicjatywach obywatelskich i sama organizuje wiele działań mających na celu poprawę życia młodych ludzi w mieście. Sprawuje funkcję zastępcy przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Kielce. Poza szkołą godnie reprezentuje jej imię, odnosząc sukcesy w wielu dziedzinach. Bierze aktywny udział w międzynarodowych projektach w ramach programu Erasmus oraz została Członkiem Honorowym konferencji Model United Nations Kielce 2019. W przyszłości chciałaby nadal rozwijać swoje umiejętności związane z językiem polskim i polityką oraz dalszym ciągu angażować się w działania społeczne.

 

Wiktor Brożek jest uczniem drugiej klasy o profilu prawniczym III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Kielcach. Cechuje go pokora, pracowitość i wytrwałość w realizacji stawianych przed nim celów, nie tylko edukacyjnych. Interesuje się naukami humanistycznymi takimi jak religioznawstwo, prawo, historia. Jest finalistą XXX Olimpiady Teologii Katolickiej – Przemyśl 2020 oraz finalistą XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – Opole 2019. Uczestniczył w Olimpiadzie Solidarności, uzyskując na etapie szkolnym bardzo dobry wynik, przechodząc do etapu wojewódzkiego. Zajął również I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym ,,Nigdy więcej wojny! Pamiętamy – Wrzesień 1939r.” Wolny czas  poświęca na pogłębianie pasji, czytając książki o tematyce bliskiej swoim zainteresowaniom. Jest bardzo dobrym mówcą, dlatego w przyszłości zamierza podjąć naukę na  studiach prawniczych.

 

Iwo Kaczmarski jest uczniem II klasy o profilu biologia, język polski i język angielski V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Iwo jest uczniem bardzo sympatycznym, zawsze uśmiechniętym, pozytywnie nastawionym do życia i ludzi. Piłka nożna jest jego prawdziwą pasją. Ambicja, pracowitość i wysoko stawiane sobie cele doprowadziły go do Młodzieżowej Reprezentacji Polski, której jest kapitanem. W czerwcu 2019 r. wraz z drużyną juniorów młodszych Korony Kielce doszedł do półfinału Mistrzostw Polski Centralnej Ligii Juniorów U17. W zeszłym sezonie regularnie występował w rozgrywkach 3 ligi w drużynie rezerw Korony, a obecnie jest podstawowym piłkarzem w I ligowej Koronie. Jego umiejętności piłkarskie są na tak wysokim poziomie, że Polski Związek Piłki Nożnej objął go programem Talent Pro. Iwo otrzymał również zaproszenie na testy zagraniczne od takich klubów jak: Leicester City i F.C. Parma Calcio 1913.

 

Róża Okoń jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. W roku szkolnym 2019/2020 ukończyła klasę trzecią o profilu biologiczno-chemicznym, a jej największym osiągnięciem jest tytuł finalistki LXVI Olimpiady Chemicznej i laureatki LVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego. Oprócz czasu na naukę, Róża znajduję też czas na zaangażowanie społeczne. Jest przyboczną w 43. Kieleckiej Drużynie Harcerskiej im. Wojtka Szczepaniaka oraz współtworzy drużynę harcerzy i harcerek z klas 4-6. Jako harcerka była zaangażowana w wolontariat na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Uczennica, jako wolontariusz uczestniczyła od kwietnia br. w akcji Funduszu „Zdolni do pomocy – korepetycje i konsultacje”, jest to bezpłatna pomoc w nauce dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Na zakończenie nauki w liceum została wyróżniona statuetką św. Jadwigi za osiągnięcia naukowe i działalność społeczną na rzecz szkoły.

 

Piotr Rysiński jest tegorocznym maturzystą VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. To  pasjonat informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, matematyki a także historii. Uczęszczał do klasy patronackiej firmy Transition Technologies o rozszerzonym profilu informatyki. Jego pasja i zaangażowanie przyniosły efekt w postaci wysokiej lokaty w ogólnopolskiej prestiżowej XXVII Olimpiadzie Informatycznej - Piotr uzyskał wyróżnienie za  bardzo wysoki wynik w I etapie olimpiady, który polegał na rozwiązywaniu zadań z algorytmiki i programowania o wysokim poziomie trudności. Niewątpliwie ważnym, następnym  sukcesem  Piotra  jest zajęcie wysokiego miejsca w kolejnej już edycji Miejskiego Maratonu Programistycznego Hackathon Idea Kielce 2019. Drużyna  Piotra „Gang Rycha” w składzie: Piotr Rysiński, Adrian Cieśla i Seweryn Hamerlak za aplikację mobilną  „Ives”, służącą do monitorowania śladu węglowego zdobyła II miejsce. Piotr zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, został Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Statystyczne,j a także Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.  

 

Łukasz Skrzyniarz jest absolwentem Technikum nr 2 o specjalności Technik Mechatronik w Zespole Szkół Mechanicznych. Absolwent w trakcie nauki w Technikum wyróżniał się licznymi osiągnięciami w zakresie nauk technicznych, poprzez uczestnictwo w licznych sesjach popularno-naukowych organizowanych przez Szkołę, brał udział w Olimpiadach Wiedzy Technicznej oraz w Olimpiadach Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Został dwukrotnym Finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Osiągał wysokie wyniki w trakcie nauki szkolnej uzyskując każdego roku świadectwo z wyróżnieniem. Kończąc szkołę uzyskał bardzo dobre wyniki z egzaminów potwierdzających kalifikacje w zawodzie" Technik Mechatronik" oraz uzyskał wysokie wyniki egzaminu dojrzałości. Jako uczeń był koleżeński, brał udział w wolontariatach poświęcając swój wolny czas.

 

Mateusz Szymkiewicz jest uczniem klasy czwartej Technikum nr 7 w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach i równocześnie reprezentantem Klubu Tęcza-Społem Kielce. Ma on na swoim koncie wiele istotnych sukcesów sportowych w dyscyplinie  - trójbój siłowy. W 2019 r. Mistrzostwach  Europy w trójboju siłowym w Czechach, (Pilzno) w kategorii wiekowej do lat 18 i w kategorii wagowej  do 105 kg zdobył drugie miejsce z wynikiem 687,5 kg. Również w roku 2019 w Japonii w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu leżąc (Tokyo) w kategorii wiekowej do 18 lat i w kategorii wagowej do 93 kg zajął drugie miejsce z wynikiem 187,5 kg. W tym samym roku uczestniczył w zawodach Pucharu Polski w trójboju siłowym w Kielcach w kategorii wiekowej do lat 18 open i seniorów  w kategorii wagowej do 93 kg, zajmując dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych z wynikiem 715 kg. Na Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym w Kanadzie w 2019 r. w kategorii wiekowej do lat 18 i w kategorii wagowej do 105 kg  zajął drugie miejsce z wynikiem 755 kg. Udział w Mistrzostwach Polski w 2019 w trójboju siłowym w Spale w kategorii wiekowej do lat 18 i seniorów zakończył zdobyciem mistrzostwa kraju w kategorii wiekowej do lat 18,  a w kategorii seniorów drugiego miejsca z wynikiem 780,5 kg. Osiągnięcia sportowe Mateusza Szymkiewicza są efektem jego wytrwałości i konsekwencji w osiąganiu najwyższych wyników w uprawianej przez niego dyscyplinie sportu, natomiast znaczące rezultaty udziału w światowych i krajowych zawodach trójboju siłowego zapowiadają przyszłe sukcesy w kategorii seniorskiej.

 

Jakub Treszczotko jest osobą wszechstronnie uzdolnioną, posiadającą bardzo rozległą wiedzę ogólną w szczególności z zakresu nauk humanistycznych: z literatury i języka polskiego oraz historii.  W roku szkolnym 2019/2020 został on finalistą L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zajmując 9 miejsce w Polsce. Tym co wyróżnia Jakuba wśród rówieśników są jego niezwykłe umiejętności oratorskie. Potrafi wypowiadać się na każdy temat, świetnie kojarząc fakty, dostarczając bardzo trafną argumentację wspartą ogromną wiedzą z różnych dziedzin życia. Dał temu wyraz podczas Turnieju Ogólnopolskich Debat Historycznych w 2018 roku, gdzie w finale został uhonorowany tytułem „Najlepszy mówca” w Polsce . W kolejnym roku w projekcie debat oksfordzkich na etapie regionalnym Jakub również został nagrodzony jako „Najlepszy mówca”.

 

Mateusz Wójcik jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. W roku szkolnym 2019/2020 ukończył klasę trzecią o profilu biologiczno-chemicznym, a jego największym osiągnięciem jest tytuł finalisty LXVI Olimpiady Chemicznej i laureata LVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego. Uczeń uzyskał również tytuł finalisty I stopnia z przedmiotu chemia w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”. W roku szkolnym 2019/2020 Mateusz pełnił funkcję przewodniczącego klasy, z której wywiązywał się kompetentnie i wzorowo.

Klasa o Mateuszu:

"Ma zamiłowanie do brydża i eleganckich butów.

Talent do chemii, pianina - to jedne z jego atutów.

Jako nasz przewodniczący całą klasą zarządza, A jego zdolność organizacji cenniejsza jest od pieniądza".

           

Filip Zdziech jest tegorocznym absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego, klasy z rozszerzonym programem nauczania: matematyki, geografii i języka angielskiego. Jego cechy charakteru: sumienność, pracowitość i obowiązkowość, pozwoliły  rozwinąć się jego talentowi. W sezonie 2019/2020 Filip zadebiutował jako obrotowy w barwach PGE Vive II w rozgrywkach PGNIG Superligi. Do największych osiągnieć Filipa Zdziecha można zaliczyć: III miejsce w mistrzostwach Polski 2017/2018 w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych oraz III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski 2019/2020 w Piłce Ręcznej Juniorów. W sezonie 2017/2018 został wybrany najlepszym zawodnikiem na pozycji obrotowego podczas Final Four Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych, a podczas turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w czerwcu 2020 roku najlepszym zawodnikiem drużyny VIVE. Obecnie Filip swój talent będzie rozwijał w drużynie AZS UJK Kielce.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności