Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu z KTT

19-10-2020

W ramach realizacji projektu „Przestrzenie Sztuki” Kielecki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty filmowania i montażu tańca, które odbędą się pod koniec listopada br.

Warsztaty „Film and Edit THE DANCE!” - wychodzą naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecność tańca artystycznego w filmach i reklamie.

Celem trzydniowych warsztatów jest zapoznanie uczestników ze specyficznymi zasadami filmowania tańca oraz podniesienie ich praktycznych i technicznych umiejętności operatorskich i montażowych.

Do udziału zostanie zaproszonych dwunastu twórców – uczestników warsztatów, wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego, a także dostarczonego materiału filmowego przedstawionego do wglądu komisji kwalifikującej.

Program warsztatów opiera się na połączeniu teorii z praktyką:

Część teoretyczna to wykłady wprowadzające z teorii filmowania i montażu, w tym m.in. język filmowy, konstrukcja filmu, oś filmu, zasady kompozycji, perspektywa, plany filmowe, ruch kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła.
W ramach analizy warsztatowej konkretnych przykładów (case study) uczestnicy przeanalizują dobre i złe wzorce kadrowania, montażu, filmowej osi akcji. Pod kierunkiem zawodowych realizatorów filmowych (reżyser, operator, montażysta i inni) zobaczą i przeanalizują w celach edukacyjnych fragmenty nagradzanych na festiwalach filmów tanecznych.
Część praktyczna to zajęcia z operatorami odbywające się na profesjonalnej scenie i salach baletowych, gdzie zespół artystów performerów pod okiem reżysera/choreografa będzie tworzył materiał ruchowy, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą praktycznie nagrywać ruch i taniec.
Zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in Sundance, BAFTA, Cannes, Gdyńskie Lwy) m.in:
Sebastien Goyon - reżyser filmowy, dyrektor kreatywny,
Paolo Rudelli – multi-artysta: operator, scenograf, reżyser światła, artysta video, choreograf, tancerz;
Michał Sosna – operator;
Katarzyna Leśniak - montażystka, producentka,
Aleksandra Machnik – producentka.

Efektem warsztatów będą wyprodukowane pod okiem ww. ekspertów etiudy filmowe, opublikowane na stronie i mediach społecznościowych Operatora oraz na portalach społecznościowych uczestników warsztatów.

Kielecki Teatr Tańca jako Operator PS w Kielcach pragnie wprowadzić ten rodzaj udoskonalania i rozwijania artystycznej kreacji tanecznej jako projekt cykliczny.
Udział uczestników warsztatów odbędzie się na podstawie stosownego porozumienia z Operatorem. Akredytacja przyjętej osoby będzie płatna i planowana jest opłata w wysokości: 100 zł.

Producent wykonawczy KTT,
Kurator  – Aleksandra Machnik,
Partner – M7 Production.

Nabór kandydatów trwa do 3 listopada 2020 r.

Data:
27/28/29 listopad 2020.

Miejsce:
Sale baletowe oraz scena Kieleckiego Teatru Tańca, pl. Moniuszki 2 B, Kielce.