Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Rolnicy mogą spisywać się on-line. Czekają nagrody

19-10-2020

Trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Rolnicy, którzy dołączyli już do akcji, spisując się samodzielnie za pomocą Internetu mogą wziąć udział w loterii spisowej.

Tegoroczny Powszechny Spis Rolny prowadzony jest na terenie całego kraju do 30 listopada. Od początku października rolnicy, którzy spisali się w spisie rolnym przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Szczegóły na: https://loteria.spisrolny.gov.pl

PSR to przedsięwzięcie realizowane co 10 lat. Pozwala zbadać zarówno wielkość, jak i kierunek zmian zachodzących w polskim rolnictwie. Spis rolny jest przeprowadzany wśród osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które są użytkownikami gospodarstw rolnych.

Dlaczego spis rolny jest ważny?

Powszechny Spis Rolny zapewnia dane na najniższym poziomie podziału terytorialnego (gminy), które są niezbędne do prowadzenia polityki regionalnej, oceny rozwoju gospodarki rolnej oraz analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni lat 2010-2020. Ponadto dane zebrane podczas spisu rolnego zostaną wykorzystane do oceny instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej, w tym negocjacji w ramach UE - rodzaju oraz wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Istotne będzie także zbadanie wpływu rolnictwa na środowisko, krajobraz i zmiany klimatyczne.

Metoda realizacji spisu do wyboru

Rozwój technologii ułatwia życie na wielu płaszczyznach, dlatego podczas bieżącego spisu, to właśnie samospis internetowy jest podstawowym kanałem przekazywania informacji.

Aplikacja spisowa dostępna jest przez cały okres trwania PSR, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu.

Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowane zostały stanowiska, na których można się nie tylko spisać, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo możliwy jest wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego oraz wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego, nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

Należy również pamiętać, że codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 pod numerem infolinii 22 279 99 99 można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych, uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną, a wybierając kanał „1” - spisać się przez telefon.

Dane respondentów pod ochroną

Dane przekazywane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że realizując spisy, rachmistrz nigdy nie pyta o numer konta, czy karty kredytowej, a dane osobowe respondentów nie są nigdzie przekazywane.

Udział w spisie jest obowiązkowy, więc trzeba i warto się spisać. Więcej na spisrolny.gov.pl