Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Komunikat Prezydenta Kielc ws. COVID-19

19-10-2020

Komunikat Bogdana Wenty, prezydenta Kielc skierowany do mieszkańców.

Szanowni Państwo,

Miasto Kielce, wraz z otaczającym go powiatem, pozostaje od soboty, 10 października w czerwonej strefie w związku z liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Chciałbym Państwa zapewnić, że dokładamy jako samorząd wszelkich starań, żeby wypełnić wszystkie wytyczne i zalecenia, które kierowane są do nas przez instytucje wyznaczone dowalki z pandemią w Polsce.

Miasto nie podejmuje tych działań samodzielnie, Kielce są tylko elementem w ogólnopolskim systemie zarządzania kryzysowego. Od początku pandemii współpracujemy ściśle z Wojewodą Świętokrzyskim, który koordynuje na terenie naszego regionu działania mające na celu powstrzymywanie rozprzestrzeniania się wirusa. Od początku tej współpracy przygotowujemy się na różne scenariusze rozwoju sytuacji.

Chciałbym Państwa zapewnić, że te decyzje nie są podejmowane pochopnie, pod wpływem emocji. Przygotowywane są z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jednym z elementów tych przygotowań jest możliwość budowy w mieście szpitala polowego przeznaczonego dla osób z koronawirusem. Samorząd Kielc otrzymał w tej sprawie pytania ze strony polskiego rządu. Dotyczyły one m.in możliwości wykorzystania infrastruktury Targów Kielce. Jako prezydent Kielc pozostaję w kontakcie ze służbami wojewody, które informowane są o możliwościach miasta w tym zakresie. Zadeklarowałem wszelką niezbędną pomoc.

To jednak nie samorząd Kielc będzie podejmował decyzję w tej sprawie. To nie od nas zależy czy budowa takiego szpitala jest niezbędna, i ewentualnie od kiedy powinien on rozpocząć swoje funkcjonowanie. To zależy od decyzji polskiego rządu i jego przedstawiciela w terenie.

Niezależnie jednak od tych przygotowań, chciałbym Państwa zapewnić, że wykonujemy wszystkie możliwe działania, które mogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo. W Urzędzie Miasta wdrożyliśmy dodatkowe procedury, w szkołach podstawowych, które wciąż pracują w trybie stacjonarnym, dezynfekujemy sale lekcyjne i inne pomieszczenia służące edukacji. W specjalnym rygorze funkcjonują obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, swoją działalność bardzo mocno ograniczyły kieleckie instytucje kultury. Na ulicach miasta, szczególnie w godzinach szczytu, pojawiły się dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej. Przekazujemy kolejne środki ochrony osobistej dla miejskich instytucji.

To wszystko ma pomóc w przeciwdziałaniu rozprzestrzenienia się zagrożenia. Ale najbardziej nawet restrykcyjne procedury nie przyniosą poprawy, jeśli my sami, wszyscy mieszkańcy Kielc i wszyscy, którzy codziennie pojawiają się w tym mieście, nie będziemy do nich podchodzić odpowiedzialnie.

Dlatego jeszcze raz apeluję, żebyśmy w miejscach publicznych zakrywali usta i nos, żebyśmy w przypadku gorszego samopoczucia i choroby pozostawali w domu, żebyśmy dbali o zdrowie samych siebie i osób, z którymi pozostajemy w kontakcie.

Przy pełnym zaangażowaniu będziemy mogli pokonać czyhające zagrożenie i wrócić w późniejszym czasie do naszych dawnych przyzwyczajeń. Na razie potrzebujemy ograniczenia naszej aktywności.

Apeluję o to jako prezydent do wszystkich mieszkańców miasta.

Bogdan Wenta
Prezydent Kielc