Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

„Młodzi naukowcy – Kielce 2020”. Konkurs na najlepsze prace dyplomowe

16-11-2020

23 listopada mija termin nadsyłania prac w konkursie „Młodzi naukowcy – Kielce 2020” ogłoszonego przez prezydenta Kielc.

Jest on przeznaczony dla autorów prac dyplomowych, które ukończono na kieleckich uczelniach w latach 2017-2020. Mogą to być zarówno prace magisterskie, inżynierskie, jak i licencjackie. Zgłoszenia dokonuje autor lub promotor, za pisemną zgodą autora. Termin nadsyłania prac mija 23 listopada 2020 r. o godzinie 12:00.

Wniosek konkursowy (wzór określa załącznik do (plik Word).

Pozostałe wymagane Regulaminem Konkursu dokumenty (streszczenie pracy, pełny tekst pracy, opinie promotora i recenzenta oraz ewentualne publikacje) należy przesłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: , w formie załączników (np. plik PDF) lub linku/linków do pobrania.

Konkurs rozstrzygnie Kapituła Konkursowa, powołana przez Prezydenta Miasta Kielce. W ocenie prac wyróżnia się walory poznawcze (40% oceny) i aplikacyjne (50% oceny) z możliwością przyznania dodatkowych punktów (do 10% oceny) za innowacyjność. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, w tym elektryczne hulajnogi, smartwatche i czytniki ebooków. Listę zwycięzców poznamy do 15 grudnia 2020.

Konkurs został przygotowany w ramach realizowanego w partnerstwie z Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego projektu „System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Celem Konkursu jest promowanie idei inteligentnego rozwoju zrównoważonego Kielc poprzez praktyczną współpracę kieleckich uczelni i samorządu lokalnego, a w tym:
1) zachęcenie studentów, pracowników dydaktycznych i naukowych do podejmowania w swoich pracach tematyki związanej z kreowaniem inteligentnego rozwoju zrównoważonego miasta:
2) tworzenie dla młodych, kreatywnych ludzi warunków umożliwiających włączanie się w proces twórczego i innowacyjnego wpływania na rozwój miasta;
3) promocja osiągnięć naukowo-badawczych kieleckich uczelni;
4) lepsze wykorzystanie dorobku prac naukowo-badawczych lokalnych uczelni we wdrażaniu innowacji do realizacji zadań samorządu terytorialnego.

Realizacja projektów pilotażowych w zakresie inteligentnych miast współtworzonych przez mieszkańców
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
„System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego” Umowa o dotację nr DPT/BDG-II/POPT/147/19