Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Budżet Obywatelski. Trwa budowa boisk przy szkołach

27-10-2020

Na budowie kompleksu sportowego na kieleckich Ślichowicach praca wre. To jeden z trzech dużych projektów, które wygrały w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. O tę inwestycję mieszkańcy osiedla starali się od dawna. W czterech głosowaniach projekt przepadł, wreszcie się udało. Wystarczyły ponad dwa tysiące głosów.

- Czekamy na ukończenie, trzymamy kciuki, żeby wszystko było zgodnie z planem – mówi Anna Więcław, mieszkanka Ślichowic.

A w planach jest między innymi utworzenie wielofunkcyjnego boiska do piłki ręcznej i koszykówki, ale lista przyszłych atrakcji tego miejsca jest długa.

- Będzie strefa „Street Workoutu”, będzie boisko ze sztucznej trawy do piłki nożnej, bieżnia trójtorowa do lekkiej atletyki, skocznia w dal, mam nadzieję, że efekt końcowy nas wszystkich zaskoczy – mówi Sylwester Ozga, dyr. Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach.

Nowe boiska będą cieszyć nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej nr 25, ale wszystkich mieszkańców, młodszych i starszych.

- Teren nasz jest otwarty, jest przyjazny, kwestia tylko jak o niego zadbamy – dodaje Sylwester Ozga, dyr. Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach.

Realizacja projektu będzie kosztować ponad  milion 600 tysięcy złotych i jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z planem, to budowa boisk zakończy się pod koniec listopada.

Kompleks sportowy powstaje też na Baranówku. Ponad pięć tysięcy trzystu mieszkańców poparło projekt budowy boisk przy Szkole Podstawowej nr 9. Zakres prac jest duży.

- Boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, ogrodzone. Będzie też boisko do siatkówki  z taką powierzchnią poliuretanową. Dodatkowo będą dwie bieżnie i skocznia w dal oraz będzie wymieniona cała infrastruktura czyli wejście do szkoły, będą też wyremontowane chodniki - mówi Łukasz Stochmal, dyr. Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach.

Kompleks sportowy, to nie jedyna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu. Dzięki głosom mieszkańców powstał też nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Czeka na oficjalne otwarcie dla wszystkich. Plac zabaw i boisko będą służyć nie tylko uczniom szkoły przy ulicy Dygasińskiego, ale i innym, którzy będą chcieli aktywnie spędzić czas.

- Mamy nadzieję, że jeśli będzie już po pandemii i będzie można bezpiecznie korzystać z tych wszystkich atrakcji, będzie to zachęcenie tych dzieci, żeby przyszły, spędziły wesoło, miło czas, a nie siedziały tylko przed komputerem – dodaje Łukasz Stochmal, dyr. Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach.

Na zakończenie prac przy budowie boiska na Baranówku, trzeba będzie poczekać przynajmniej do grudnia. Inwestycja kosztować będzie ponad milion dwieście tysięcy złotych.