Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Miejski program in vitro ze zgodą Rady Miasta

28-10-2020

Rada Miasta Kielce przyjęła program leczenia niepłodności metodą in vitro. Rajcowie w większości opowiedzieli się za proponowanym projektem podczas wtorkowej, nadzwyczajnej sesji. Za zagłosowało 13 radnych, 11 było przeciw.

- To jest wspólny sukces wielu osób, którzy z oddaniem pracowali na rzecz tego programu. Czy to z perspektywy przygotowania rozwiązań prawnych, czy rozwiązań medycznych. Bardzo dziękuję także za wsparcie ze strony mieszkańców - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Prace nad programem polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Kielc trwały wiele miesięcy. Dzięki pozytywnej opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji może być on finansowany ze środków publicznych.

- W końcu mamy to. Program będzie działał i kielczanie, którzy potrzebują tej formy pomocy leczenia niepłodności, będą mogli z niej korzystać. To wielki sukces - powiedział radny Marcin Chłodnicki - Jest to ewidentny przykład na to, że obywatele mogą liczyć na swój samorząd - dodaje radna Katarzyna Czech-Kruczek.

Z programu będą mogły skorzystać pary, które mieszkają w Kielcach co najmniej od roku. Określono również wiek kobiety – musi ona mieć od 20 do 40 lat. Każda z par będzie mogła skorzystać maksymalnie z trzech prób zapłodnienia.

- Bardzo się cieszę, że tak wiele rodzin, tak wielu mieszkańców, będzie miało szansę skorzystać ze wsparcia miejskiego w leczeniu niepłodności - przekonuje radna Anna Kibortt.

Koszt programu to ok. 1,5 mln zł. Szacuje się, że do 2024 roku, będzie z niego mogło skorzystać ponad 100 par.

Rada Miasta, podczas nadzwyczajnej sesji przyjęła także uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na objęcie akcji spółki Korona S.A., która pozwoli na sfinalizowanie transakcji dot. nabycia 72% akcji klubu.

W trakcie sesji nastąpiło także przedstawienie informacji Wojewody Świętokrzyskiego w zakresie działań podejmowanych na terenie Miasta Kielce celem przygotowania i zabezpieczenia miasta w związku z pandemią COVID-19.