Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Tworzą innowacyjne rozwiązania dydaktyczne

30-10-2020

Łączą doświadczenie w edukacji i rehabilitacji z nowoczesną technologią. Jako jedni z pierwszych podjęli się opracowania własnych rozwiązań z zakresu dydaktyki i rehabilitacji cyfrowej. Zespół ekspertów z firmy Didactix IT od listopada będzie rozwijał działalność w Kieleckim Parku Technologicznym.

Najbardziej nowatorskim produktem firmy jest interaktywna podłoga FlySky. Nad jej stworzeniem pracowali wybitni eksperci, w tym obok dydaktyków i terapeutów, specjaliści IT.

- Jesteśmy pierwszą firmą, która na rynku podłóg i stołów interaktywnych przekroczyła tzw. barierę cienia. Stworzyliśmy i wdrożyliśmy innowacyjną i inteligentną technologię FlySky, pozwalającą na rozróżnianie cienia, jako elementu potrzebnego lub niechcianego w danym momencie działania aplikacji. Umożliwia to wdrażanie nowych rodzajów gier i aplikacji, które do tej pory nie mogły być wykorzystywane w urządzeniach opartych na podczerwieni – tłumaczy Aleksander Durlej, prezes zarządu Didactix IT sp. z o.o.

Urządzenie FlySky powstało z myślą przede wszystkim o placówkach edukacyjnych, takich jak żłobki, przedszkola i szkoły, tak by mogły w innowacyjny sposób edukować poprzez naukę. Co ważne, przygotowane przez Didactix aplikacje wspierają także specjalistyczne terapie oraz procesy rehabilitacyjne.

Jak podkreśla Aleksander Durlej, spółka planuje duży i szybki rozwój, dlatego niezbędnym dla nich stało się stabilne, nowoczesne i położone w dobrym komunikacyjnie miejscu zaplecze biurowo-produkcyjne. Idealnym rozwiązaniem okazał się Kielecki Park Technologiczny. Z początkiem listopada firma wejdzie do jednej z hal Centrum Technologicznego KPT – do Romy Tech.

- Zasoby i zaplecze technologiczne Parku już teraz dają nam impulsy do kreacji nowych pomysłów. Z dużym entuzjazmem podchodzimy do tej współpracy i mamy nadzieję na udane partnerstwa z innymi lokatorami KPT, szczególnie z branż technologii produkcji, trade marketingu i doradztwa biznesowego. W nadchodzącym pięcioleciu, planujemy wdrożyć nasze rozwiązania w całej Unii Europejskiej. Mamy gotowe pomysły rozwiązujące globalne problemy, choćby związane z koniecznością wprowadzania nauczania zdalnego, pracy domowej, terapii indywidualnej rodzica z dzieckiem – wymienia Aleksander Durlej i zdradza, że w najbliższym czasie zespół pracować będzie nad wdrożeniem nowego produktu – FlySky FleX. To także jedyne na rynku europejskim rozwiązanie, które swoją funkcjonalność zawdzięcza miniaturowemu projektorowi krótkoogniskowemu LED, jednostce obliczeniowej oraz czujnikowi wizyjnemu wraz z innowacyjnym oprogramowaniem. Urządzenie obsługiwane jest dotykiem oraz za pomocą dedykowanych pisaków i pozwala na korzystanie z szerokiej gamy aplikacji, zasobów i gier. FleX to mieszczące się w dłoni urządzenie 3 w 1, spełniające funkcję podłogi, ławki lub tablicy interaktywnej, w zależności od potrzeby użytkownika.

- To świetne rozwiązanie na te czasy, doskonale dostosowane zarówno do zajęć stacjonarnych, jak i zdalnych, grupowych oraz indywidualnych. Służy do pracy i zabawy w warunkach domowych, umożliwia skuteczne i przyjemne włączenie rodziców w proces edukacyjny i terapeutyczny, zapewniając bezpieczną kontynuację zajęć ze swymi pociechami poza gabinetem terapeutycznym lub placówką edukacyjną, niezależnie od stopnia izolacji społecznej – tłumaczy prezes zarządu.

- Jestem dumna, że kolejna technologiczna firma z tak dużym potencjałem wybrała KPT na swoją lokalizację i że to właśnie w Kielcach będą kreowane nowatorskie rozwiązania wspomagające edukację. To ważne, że spółka przenosi swoje serce do Kielc, bo w naszym miesicie będą mieli dobre warunki do rozwoju. To zaświadcza o tym, że KPT jest synonimem nowych technologii i nowoczesności. Wierzę, że Didactix w pełni wykorzysta naszą ofertę i nawiąże cenne, biznesowe relacje z innymi lokatorami i że zaoferowany firmie kompleksowy program wsparcia w całości spełni oczekiwania zespołu – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.