Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Definicja Przestrzeni w BWA

06-11-2020

„Pandemia” Michała Anioła najlepszą fotografią 4. Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI  / SPACE DEFINITION 2020. Fotografik otrzymał – Nagrodę Prezydenta Miasta Kielce.

Jury w składzie: Tomasz Tomaszewski (przewodniczący), Stanisław Kulawiak i Stanisława Zacharko-Łagowska przyznało następujące nagrody:

- Michał Anioł – „Pandemia” –Nagroda I stopnia Prezydenta Miasta Kielce

- Marcin Kłujsza – „Miasto” – Nagroda II stopnia BWA w Kielcach

- Jarosław Jasiński – z cyklu „Prześwity" – „Ślub” – Nagroda III stopnia Wodociągów Kieleckich

- Wolfgang Brenner – „Abandoned Airbase Zaton” – Nagroda Prezydenta Miasta Kielce

- Piotr Lisowski – „Dom” – Nagroda Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu

- Kornelia Głowacka-Wolf – „Widoki na przeszłość” – Nagroda Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu

Krzysztof Strzoda – za film wideo „(de)composition of space” – Nagroda BWA w Kielcach za film wideo.

Jury przyznało pięć wyróżnień w formie medali DEFINICJA PRZESTRZENI  / SPACE DEFINITION, które otrzymali: Krystian Dróżdż, Zenon Harasym, Andrzej Kosikowski, Andrzej Ślusarczyk i Jacek Ślusarczyk.

- Określenie "dobra fotografia" pozostaje ciągle zagadnieniem rozległym i niejednoznacznym na tyle, że każda jej definicja z łatwością wydać się może zbyt skąpą. Dlatego też, jako jurorzy tegorocznego konkursu, uznaliśmy wspólnie, że tym razem będziemy poszukiwali nie tylko obrazów oryginalnych, ale przede wszystkim takich, które potrafią pobudzić do refleksji – napisał we wstępie do katalogu Tomasz Tomaszewski.

W konkursie wzięło udział 146 autorów z Polski oraz z Niemiec, którzy zgłosili 548 fotografii i 12 filmów wideo.

Jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 117 fotografii 94 twórców oraz 12 filmów pięciu autorów.

- Otwieramy tę wystawę na krótko. Niestety sytuacja pandemii nie pozwala inaczej, ale cała wystawa wybrzmi do końca. Jest katalog wydrukowany, medale przygotowane i wszystko to będzie czekało. Oczywiście nagrody prześlemy pocztą, a póki nie będziemy mogli zaprosić publiczności do środka, pokarzemy wystawę zdalnie. No i będziemy czekać na to, żeby w realu można ją było otworzyć, zaprosić gości, żeby mogli pospacerować po salach i zapoznać się z tymi fantastycznymi fotografiami – mówi Stanisława Zacharko – Łagowska, dyr. Biura Wystaw Artystycznych.

Z powodu pandemii BWA nie organizuje wernisażu ani uroczystości wręczenia nagród. Natomiast decyzja rządu o zamknięciu od 7 listopada instytucji kultury sprawiła, że wystawę w Galerii Górnej oglądać można tylko w piątek 6 listopada w godz. 15-18. Później będzie prezentowana wirtualnie na stronie www.bwakielce.art.pl oraz na profilu facebookowym BWA.