Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Rada Nadzorcza Korona S.A. w zmienionym składzie osobowym odbyła pierwsze posiedzenie

09-11-2020

W poniedziałek, 9 listopada br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Korona S.A. w zmienionym składzie osobowym. Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu z funkcji wiceprezesa zarządu spółki Marka Paprockiego.

Określono także liczbę członków zarządu spółki Korona S.A., który od 2017 roku składał się z dwóch osób - prezesa oraz wiceprezesa zarządu. Zarząd został zmniejszony i będzie jednoosobowy.

- Do czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu delegowany został jeden z członków Rady Nadzorczej, mecenas Sławomir Gierada. Podjęta przez Radę Nadzorczą decyzja ma na celu jak najszybsze rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego spółki, a także zakończenie procesu rekrutacji oraz wybór docelowego prezesa zarządu Korona S.A. - informuje Piotr Dulnik, Prezes Rady Nadzorczej Korona S.A.

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, rada nadzorcza może delegować członków rady nadzorczej, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, do czasowego wykonywania czynności członków zarządu, gdy członek zarządu został odwołany, złożył rezygnację lub z innej przyczyny nie może sprawować swojej funkcji.

Pierwszą decyzją p.o. Prezesa Zarządu było powołanie prokurenta w spółce Korona S.A. Został nim Łukasz Jabłoński, cechujący się doświadczeniem zawodowym z zakresu spółek handlowych, w tym przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Łukasz Jabłoński pełni funkcję Prezesa Zarządu Auto Broker sp. z.o.o oraz Prezesa Zarządu Autoskar sp. z.o.o.

- Są to spółki, które zajmują się sprzedażą pojazdów nowych jako autoryzowane sieci dilerskie. Ich obroty roczne sięgają poziomu 120 milionów złotych. Współpracujemy od kilku lat. Jestem przekonany, że dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu wspomoże zarząd przy wprowadzaniu optymalnych rozwiązań - podkreśla Piotr Dulnik.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia, Rada Nadzorcza Korona S.A. zobowiązała zarząd do przeprowadzenia kompleksowego audytu spółki, a także wdrożenia restrukturyzacji i poprawy kondycji finansowej spółki.

Szczegóły zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej, która wstępnie zaplanowana została na czwartek, 19 listopada 2020 r. (o godz. 12). Termin, z uwagi na pandemię COVID-19, może jednak ulec zmianie.