Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

 

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Ogromna inwestycja w Kielcach

12-11-2020

Ogromna inwestycja za ok. 100 mln euro i kilkaset nowych miejsc pracy. W Kielcach powstanie fabryka włoskiej firmy Cromodora Wheels, zajmującej się produkcją felg aluminiowych.

 

W czwartek władze Kielc poinformowały o zakończeniu przetargu, który zorganizowała Elektrociepłownia w Kielcach. Właścicielami terenu przy ul. Olszewskiego zostali właśnie Włosi, którzy już w przyszłym roku przystąpią do budowy nowej fabryki. Kielecki oddział Cromodora Wheels będzie trzecim na świecie, po włoskim Ghedi i czeskiej Ostrawie.

 

Produkcja felg ma ruszyć w 2022 roku. Szacuje się, że zatrudnienie w fabryce znajdzie nawet ok. 400 osób.
 

Poniżej prezentujemy komunikat prezydenta Kielc:

 

 

"Drodzy Mieszkańcy,


To już pewne. W Kielcach powstanie fabryka czołowego producenta felg aluminiowych na świecie, włoskiej firmy Cromodora Wheels. Właśnie zakończył się przetarg zorganizowany przez kielecką Elektrociepłownię, w wyniku którego nasi włoscy partnerzy zostaną właścicielami ponad 10-hektarowej nieruchomości przy ul. Olszewskiego.


Kielecki zakład będzie trzecią fabryką tej firmy na świecie po włoskiej, położonej między Mediolanem a Weroną i czeskiej w Ostravie. Cromodora Wheels zainwestuje w Kielcach blisko 100 mln euro.

 

Będzie to więc największa, powstająca od podstaw, zagraniczna inwestycja produkcyjna w historii naszego miasta, a myślę, że też jedna z większych w Polsce w ostatnim, trudnym czasie. Zatrudnienie w kieleckim zakładzie znajdzie pomiędzy 300 a 400 osób, a kolejne pół tysiąca miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach kooperujących. Co ważne, polska spółka firmy Cromodora Wheels będzie miała siedzibę w Kielcach. Budowa fabryki rozpocznie się w przyszłym roku. Produkcja ruszy w 2022 r.


Decyzja o zakupie terenu to przełom w realizacji każdego przedsięwzięcia. Przed nami jednak nowe wyzwania. Musimy jako miasto sprostać zapewnieniu wykwalifikowanej kadry przyszłej fabryki i wspierać naszych włoskich partnerów w procedurach administracyjnych związanych z budową tej wielkości zakładu. Inwestor pozostaje w kontakcie z Politechniką Świętokrzyską. Do jego dyspozycji jest też nasze miejskie Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik.


Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja stała się początkiem nowego rozdziału w historii gospodarczej Kielc. Pragnę, nawiązując do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, aby nasze miasto stało się centrum nowoczesnego przemysłu na miarę XXI wieku.


Dzisiejsza decyzja inwestora to efekt kilkunastomiesięcznej pracy wielu osób, firm i instytucji. Ze swej strony dziękuję Prezydentowi Cromodora Wheels, Panu Giancarlo Dallera, Prezesowi Cromodora Wheels Polska Sp. z o.o., Panu Donato Di Gilio, Prezesowi Włoskiej Izby Przemysłowo - Handlowej w Polsce, Panu Piero Cannas, zespołowi Core Sp. z o.o. w Warszawie, Prezesowi Zarządu PGE S.A., Panu Wojciechowi Dąbrowskiemu, Prezesowi PGE Energia Ciepła S.A., Panu Przemysławowi Kołodziejakowi, Dyrektorom Oddziału PGE EC
w Kielcach, obecnemu Panu Zbigniewowi Dudzie i byłemu Panu Dariuszowi Kozakowi, Prezesowi Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, Panu Marcinowi Perzowi, Dyrektorowi w ZWM SHL S.A., Panu Gianluca Canavero, przedstawicielom włoskich firm obecnych już w Kielcach, moim współpracownikom w Urzędzie Miasta i miejskich jednostkach, gestorom sieci i wielu innym osobom zaangażowanym w przygotowanie kieleckiej lokalizacji.


Dziękuję także kieleckim mediom za powściągliwość w relacjonowaniu trwającego wiele miesięcy procesu przygotowań do przetargu. Ważenie opinii i spokój jest najlepszym doradcą przy realizowaniu kluczowych dla miasta projektów inwestycyjnych.


Prezydent Kielc 
Bogdan Wenta"

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności