Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Dobre informacje dla gospodarczego rozwoju miasta

13-11-2020

Kielce będą siedzibą trzeciej na świecie fabryki producenta felg aluminiowych, Cromodora Wheels. Firma, która posiada już oddziały we włoskim Ghedi, między Mediolanem i Weroną oraz czeskiej Ostrawie, wybuduje nowoczesny zakład przy ul. Olszewskiego.

W czwartek władze miasta poinformowały o zakończeniu przetargu na sprzedaż działki, zorganizowanego przez Elektrociepłownię w Kielcach. Dzięki inwestycji, której koszt szacowany jest na ok. 100 mln euro, powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. Zdaniem prezydenta Bogdana Wenty, to przełom w pozyskiwaniu nowych inwestorów dla Kielc.

- Przed nami wciąż jednak stoją istotne wyzwania. Chcemy, jako miasto, wspierać włoskiego partnera we wszystkich procedurach, związanych z budową tak dużego zakładu i oczywiście pomóc w pozyskiwaniu przez niego wykwalifikowanej kadry. Nawiązane zostało porozumienie z Politechniką Świętokrzyską, a dużą rolę do odegrania będzie miało Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik. Dołożymy wszelkich starań, żeby ta inwestycja stała się początkiem nowego rozdziału w rozwoju gospodarczym Kielc - przekonuje prezydent Kielc.

Co ważne, polski oddział firmy Cromodora Wheels również będzie miał swoją siedzibę w Kielcach. Budowa fabryki przy ul. Olszewskiego ma ruszyć już w przyszłym roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, produkcja będzie mogła rozpocząć się jeszcze w 2022 roku.

To nie jedyna dobra informacja, związana z inwestycjami ważnymi z punktu widzenia rozwoju miasta. W mijającym tygodniu Główny Urząd Miar otrzymał 25,5 mln zł dodatkowego, unijnego wsparcia, na realizację projektu „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar – etap I”. Dzięki nowej umowie, możliwe było rozstrzygnięcie przetargu na budowę kompleksu, który będzie zlokalizowany u zbiegu ul. Wrzosowej i al. Ks. Jerzego Popiełuszki. Komisja konkursowa wybrała ofertę świętokrzyskiej firmy Anna-Bud, opiewającą na kwotę ok. 104 mln zł.

W ramach inwestycji, powstanie sześć laboratoriów metrologicznych m.in. masy, akustyki czy czasu i częstotliwości. Szacowana wartość całego kampusu to ponad 188 mln zł. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynosi 165 mln zł. Nad realizacją projektu czuwa konsorcjum Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej.